Haberler

LEZZET USTALARI BURSA’DA YETENEKLERİNİ YARIŞTIRIYOR

Font Boyutu

23 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

LEZZET USTALARI BURSA’DA YETENEKLERİNİ YARIŞTIRIYOR
- USTA ŞEFLERİN VE ÖĞRENCİLERİN YARIŞACAĞI ‘BURSA 1. GASTRONOMİ YEMEK YARIŞMASI’, 26–27 MAYIS TARİHLERİNDE REŞAT OYAL KÜLTÜRPARKI’NDA YAPILACAK.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi, BURFAŞ, Uludağ Profesyonel Aşçılar Derneği (UPADER) ve İnoksan’ın destekleriyle düzenlenen ‘Bursa 1. Gastronomi Yemek Yarışması’, lezzet ustalarını bir araya getiriyor.

Bursa’da 26–27 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan ‘1. Gastronomi Yemek Yarışması’, yurtiçi ve yurtdışından şeflerin katılımıyla Reşat Oyal Kültürparkı’nda yapılacak. Aşçılık mesleğine gönül vermiş öğrencilerin ve ustaların katılacağı ‘Yılın Altın Şefi’, ‘Etnik Soslar ile Tavuk Yemeği’, ‘Taze Makarna’, ‘Balık Yemeği’, ‘Kuzu Yemeği’, ‘Güney Marmara Yılın Altın Şefi’, ‘Güney Marmara Yılın Altın Pastacısı’, ‘Geleneksek Ekmek Büfesi’, ‘Yöresel Yemek’, ‘Sebze ve Meyve Oymacılığı’, ‘Kuzu Yemeği’ ve ‘Display’ kategorilerinde yapılan yemekler değerlendirilecek.
Türkiye Aşçı Milli Takım Kaptanı Ümit Yüksel’in jüri başkanlığı yapacağı yarışmanın jürisinde de Türkiye Aşçılar Federasyonu’na (TAF) bağlı dernek başkanlarıyla yurtdışında önemli başarılara imza atmış şefler yer alacak. Yarışmada dereceye girecek olan aşçılara madalya ve kupa verilecek.

Bursa’da bir ilk
Yarışma hakkında bilgi veren UPADER Başkanı Selahattin Can, “Bursa’mızın kültürel değerlerini ortaya çıkarmak ve uluslararası platformlarda tanıtmak amacı ile kurduğumuz derneğimiz önemli bir organizasyona hazırlanmaktadır. Genç aşçılarımıza tecrübe kazandırmak, usta şeflerimizin hazırlayacağı eşsiz lezzetlerle gastronomi sektörüne bir kez daha dikkat çekmek istiyoruz” dedi.
Yarışma kapsamında 200 aşçı Bursa’da bir araya gelerek, Türk mutfağını ve lezzetlerini tanıtma fırsatı bulacak.
İki klasman ve toplam 14 kategoride düzenlenecek olan yarışmaya katılmak isteyenler “www.upader.org.tr” sitesinden başvuru yapabilecekler.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 23.05.2011 | Okunma sayısı:7246

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir