Haberler

Kütüphanede çocuk sesleri

Font Boyutu

12 ARALIK 2014

BASIN BÜLTENİ

Kütüphanede çocuk sesleri
- Lala Şahin Paşa Çocuk Kütüphanesi’nde çocuklara yönelik düzenlenen etkinliklerle, miniklere kütüphane sevgisi aşılanıyor.

BURSA – Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Lala Şahin Paşa Çocuk Kütüphanesi’nde düzenlenen etkinliklerle küçük öğrencilere kütüphane sevgisi aşılanıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Turizm Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Lala Şahin Paşa Çocuk Kütüphanesi, konuklarını birbirinden eğlenceli aktivitelerle ağırlıyor. Uludağ Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Eğitimi Bölümü öğrencileriyle ortaklaşa gerçekleştirilen etkinliklerle çocuklara kütüphane sevgisi aşılanıyor ve minik öğrencilerin kütüphanede çalışma bilinci edinmelerine destek sağlanıyor. Necatibey Anaokulu uygulama sınıfı ve Tophane Anaokulu öğrencilerinin katıldığı programlarda, çocuklarla birlikte ‘kağıttan balık yapımı’, ‘resim ve boya çalışmaları’ ile ‘kütüphanenin faydaları’ temalı etkinlikler gerçekleştirildi. Çocukların sosyal yönden gelişimlerine katkı sağlayan etkinlikler, aynı zamanda miniklerin el becerilerini geliştirmelerine de destek oldu. Çocukların kütüphaneleri daha yakından tanımalarını hedefleyen programlar, kitap okumalarıyla sona erdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 12.12.2014 | Okunma sayısı:1597

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir