Anasayfa   /    Geri   /    Site İçi Arama   /    Site Haritası  /    English  

Anasayfa > Haberler

Kütüphane artık bir ‘tık’ uzağınızda

Sitenizde Yayınlayın...

BASIN BÜLTENİ

KÜTÜPHANE ARTIK BİR ‘TIK’ UZAĞINIZDA
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN BAŞLATILAN ‘BURSA OKUYOR’ KAMPANYASININ DEVAMI OLARAK HAYATA GEÇİRİLEN E-KİTAP UYGULAMASI İLE ARTIK BURSALILAR KÜTÜPHANEYE GİTMEYE GEREK KALMADAN İSTEDİKLERİ HER YERDEN CEP TELEFONU, TABLET VEYA BİLGİSAYARLARI İLE İSTEDİKLERİ KİTABA ULAŞABİLECEKLER.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞININ DAHA GENİŞ KİTLELERE ULAŞMASI HEDEFİYLE BAŞLATTIKLARI E-KİTAP UYGULAMASI İLE VATANDAŞLARIN ARTIK İSTEDİKLERİ YERDEN VE İSTEDİKLERİ ZAMAN KİTABA ERİŞEBİLECEKLERİNİ SÖYLEDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan ‘Bursa Okuyor’ kampanyasının devamı olarak hayata geçirilen e-kitap uygulaması ile artık Bursalılar kütüphaneye gitmeye gerek kalmadan istedikleri her yerden cep telefonu, tablet veya bilgisayarları ile istedikleri kitaba ulaşabilecekler. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kitap okuma alışkanlığının daha geniş kitlelere ulaşması hedefiyle başlattıkları e-kitap uygulaması ile vatandaşların artık istedikleri yerden ve istedikleri zaman kitaba erişebileceklerini söyledi.

Bursa’da yaşam kalitesini yükseltmek amacıyla alt ve üst yatırımlarını aralıksız sürdüren Büyükşehir Belediyesi, sosyal sorumluluk projeleriyle de bilgiye ulaşmanın önündeki tüm engelleri bir bir kaldırıyor. Bursalıların kütüphanelere istedikleri zaman gidebilmeleri için daha önce ‘Bursa okuyor’ kampanyasıyla kütüphaneleri 24 saat hizmete açan Büyükşehir Belediyesi, şimdi de kitapları okuyucunun ayağına götürüyor. Yeni başlatılan e-kitap uygulaması ile Bursalılar artık, ister evlerinden, ister işlerinden, ister tatilde kısacası istedikleri zaman ve istedikleri yerden kitap okuyabilecekler. Şehbenderler Konağı Kütüphanesi´ne gidip bir kez üye olup kendine özel şifre alan vatandaşlar, cep telefonu, tablet ve bilgisayarlarından bu şifre ile sisteme girerek istedikleri kitaba ulaşabilecek.

Okumak artık daha kolay
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kitap okuma alışkanlığının daha geniş kitlelere ayılması amacıyla başlattıkları kütüphanelerin 24 saat açık kalması uygulamasının büyük bir ilgi gördüğünü ve şimdi de ‘Bursa Okuyor’ kampanyasını bir adım daha ileriye taşıdıklarını vurguladı. E-kitap uygulaması ile kitaba erişimin önündeki tüm engellerin ortadan kaldığını artık kütüphaneye gitmeye bile gerek kalmayacağını ifade eden Başkan Altepe, “Halkımızın daha çok okuması, okuma alışkanlığının yaygınlaştırılması adına ‘Bursa okuyor’ kampanyasını başlatmıştık ve Kütüphanelerimizi 24 saat açık tutuyorduk. Ancak bu uygulamadan sınırlı kişiler yararlanabiliyordu. Gerçek anlamda okumanın gelişmesi ve kitaba kolay ulaşım için e-kitap uygulamasını başlattık. Kütüphaneye üye olan hemşehrilerimiz aldıkları şifrelerle bulundukları her yerden, ister tatilde, ister evinde herhangi bir noktadan anında bilgisayar, telefon ve tabletleriyle elektronik ortamda kitaba ulaşabilecekler. Astronomiden uzay bilimlerine, ekonomiden finansa, edebiyattan politikaya, tıptan, tarihten, güzel sanatlara kadar her türlü yayınımız var. Oturdukları yerden buralara ulaşabilecekler, istedikleri kitabı okuyabilecekler” diye konuştu.

Ayrıntılı bilgi için tıklayın...

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 


24295_ekitap_201707211120.doc
Tüm Ekleri İndir

Haber Yayın Tarihi: 22 Temmuz 2017 Saat 12:23

Okunma Sayısı: 1482

 
< Önceki HaberSonraki Haber >

Diğer Haberler

Bursa Büyükşehir Belediyesi Haber Arşivi

 Sosyal Medya
 E-Bülten Üyeliği
sinema
Bursa Mobil Eğitim Projesi
hal fiyatları
yayınlarımız
merinos akkm
Anasayfa  /    Geri   /   Site İçi Arama   /   Site Haritası   /    İletişim  /   Sık Kullanılanlara Ekle      

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zafer Mah. Ankara yolu Caddesi. No: 1 P.K.16270 Osmangazi/BURSA
Tel : 444 16 00
E-Posta: alo153@bursa.bel.tr
Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şb.Md. © Tüm Hakları Saklıdır.
www.bursa.bel.tr Haber Ajanslarının resmi abonesidir.
Site Kullanım Şartları