Haberler

Kurban pazarlarında sinekle mücadele

Font Boyutu

 22 AĞUSTOS 2017

BASIN BÜLTENİ

KURBAN PAZARLARINDA SİNEKLE MÜCADELE
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SAĞLIK İŞLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI EKİPLERİ KENT MERKEZİNİN YANI SIRA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SINIRLARI İÇİNDE KALAN TÜM İLÇELERDE KURULAN KURBANLIK SATIŞ ALANLARINDA KARASİNEK VE DİĞER HAŞERELERE KARŞI İLAÇLAMA ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri kent merkezinin yanı sıra Büyükşehir belediyesi sınırları içinde kalan tüm ilçelerde kurulan kurbanlık satış alanlarında ve adaklık kurban satım yerlerinde karasinek ve diğer haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kurban Bayramı öncesinde kent merkezinin yanı sıra tüm ilçelerde yerleşim alanlarına yakın bölgelerde kurbanlık satış alanları oluşturulurken, bu bölgelerde çevre sağlığını tehdit edecek unsurlara karşı Büyükşehir Belediyesi ilaçlama ekipleri çalışmalarına ağırlık veriyor. Bu kapsamda 14 Veteriner Hekim, 10 Ziraat Mühendisi, 224 ilaçlama personeli, 90 ilaçlama aracı ve ilaçlama ekipmanlarıyla ile tüm kurban satış noktalarında ve benzeri karasinek üreme ihtimali olan noktalarda karasinek ve diğer haşerelere karşı aralıksız olarak ilaçlama yapılıyor.

Bulaşıcı zoonoz hastalıklarının (Bruselloz, Tüberküloz, Şarbon) özellikle Kurban Bayramı sonrasında artış gösterdiğine dikkat çeken Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürü Veteriner Hekim Barbaros Cihangir, hastalıkların hasta hayvan atıklarının kedi, köpek, kuş, haşereler vasıtasıyla insanlara bulaştığını bunun için hayvansal atıkların kontrolsüz bir şekilde çevreye bırakılmaması konusunda vatandaşları uyardı. Hayvanlardan insanlara geçebilen bu çeşit hastalıklarla mücadele kapsamında yürütülen çalışmaların bayram sonrasında da devam edeceği belirtildi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 22.08.2017 | Okunma sayısı:1319

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir