Haberler

KÜLTÜRPARK ARENADA YILDIZLAR GEÇİDİ

Font Boyutu

29 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

KÜLTÜRPARK ARENADA YILDIZLAR GEÇİDİ
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN BURSA’YA KAZANDIRILAN VE TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK KONSER ALANI OLMA ÖZELLİĞİ TAŞIYAN 20 BİN KİŞİ KAPASİTELİ KÜLTÜRPARK ARENA, KAPILARINI AÇTI.
- ‘KENT GÖNÜLLÜLERİ GENÇLİK DOĞA KAMPI’NİN FİNAL GECESİNE ÖZEL KONSERİN GERÇEKLEŞTİRİLDİĞİ KÜLTÜRPARK ARENA, BENGÜ, MURAT DALKILIÇ, NAZLI, VOLGA TAMÖZ VE KOLPA’NIN SAHNEYE ÇIKTIĞI MUHTEŞEM BİR KONSERE EV SAHİPLİĞİ YAPTI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 11.’si gerçekleştirilen Kent Gönüllüleri Gençlik Doğa Kampı, ünlü sanatçılar Bengü, Volga Tamöz, Nazlı, Kolpa ve Murat Dalkılıç’ın muhteşem konseriyle sona erdi. Kültürpark Arena, Bursalılara kapılarını bu özel konserle açtı.

Büyükşehir Belediyesi tarafından 13-15 yaşları arasındaki gençlere yönelik düzenlenen ‘Kent Gönüllüleri Gençlik Doğa Kampı’, 11. yılına muhteşem bir konserle veda etti. Büyükşehir Belediyesi tarafından kente kazandırılan 20 bin kişilik Kültürpark konser alanında (Kültürpark Arena) gerçekleştirilen özel program, renkli görüntülere sahne oldu. Muhteşem konserde, Türk Pop Müziği’nin ünlü isimleri Bengü, Murat Dalkılıç, Nazlı ve Volga Tamöz ile Kolpa grubu, Bursalı hayranlarıyla buluştu. Usta sanatçılar, eski ve yeni albümlerinden en sevilen şarkılarını kent gönüllüsü gençlerle birlikte seslendirdi. Özel şovlar ve dans gösterileriyle de renklenen konserde, şarkıcılar sahne performanslarıyla gönülleri fethetti.

Bengü’den sürpriz klip
Eğlenceli gecede, Murat Dalkılıç samimi tavırlarıyla hayranlarını mest ederken, Bengü de Bursaspor’u Gomel galibiyetinden dolayı tebrik etti. Bursa’yı çok sevdiklerini ifade eden sanatçılar, sevenlerine tadına doyulmaz bir müzik ziyafeti çekti. Sahne şovuyla sevenlerini büyüleyen Bengü, ‘Son Nokta’ şarkısının klibini de Bursa’da Kültürpark Arena’da canlı olarak çekti.

“Kente duyarlı gençler yetişsin istiyoruz”
Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden BURFAŞ Genel Müdürü Mustafa Çaltılı, Kent Gönüllüleri Gençlik Doğa Kampı’nın final gecesinde, kampla ilgili bilgiler verdi. Çaltılı, bu yıl kampta 40 günde 2 bin 500 gencin ağırlandığını söyleyerek, “Gençlerimizin at binmeden, paintballa, atıcılıktan oryantringe kadar her türlü etkinlikten faydalanmasını sağladık. Geleceğimizin emanetçisi gençlerimizin kentlilik bilinci gelişsin istiyoruz. Kimseden maddi talebimiz yok, yalnızca Bursa duyarlılığının gelişmesini ve takım ruhunun oluşmasını istiyoruz” diye konuştu.
Çaltılı, ayrıca, Kültürpark Arena’nın bu özel konserle açılış yapmasının heyecanını yaşadığını da belirterek, “Kültürpark Arena ile Bursa’da ilk ve tek olan bu açıkhava konser alanını kente kazandırıyoruz” dedi.

Büyükşehir’e teşekkür
İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar ise Büyükşehir Belediyesi’nin hizmetini gönülden alkışladığını ifade ederek, “Öğrencilerimiz yoğun tempodan sonra bu kampla ve konserle moral depoladılar. Bursa’da çok güzel değişim ve gelişimler oluyor. Bu tür faaliyetlerin hepsi, gençlerimizin kendini ve kentini tanıyan, kendisine güvenen, fikri ve vicdanı hür yetişmesi için gerekli olan gayretlerdir” diyerek, eğitime ve gelişime önem veren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etti.
Özel gecede, Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı’na katılan öğrenciler, Karagöz Hacivat gösterileri ve çeşitli animasyon şovlarını sahneledi.
Kültürpark Arena’da gerçekleştirilen ‘Kent Gönüllüleri Gençlik Kampı’nın final gecesi, Bursa’da muhteşem bir gecede imzasını attı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 29.07.2011 | Okunma sayısı:18413

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu