Haberler

KÜLTÜRLER BURSA’DA BULUŞTU

Font Boyutu

 11 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

KÜLTÜRLER BURSA’DA BULUŞTU
- ’25. ULUSLARARASI ALTIN KARAGÖZ HALK DANSLARI YARIŞMASI’ NEDENİYLE BURSA’YA GELEN DANSÇILAR, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE’Yİ ZİYARET ETTİ.
- BAŞKAN ALTEPE, 35 FARKLI ÜLKEDEN GELEN DANSÇILARA BURSA’YA ÖZGÜ HEDİYELER VERDİ.
- BAŞKAN ALTEPE, “HUZUR VE BARIŞ ORTAMI HERKESE LAZIM. BİZLER DE BARIŞ MESAJLARININ VERİLMESİ NOKTASINDA ELİMİZDEN GELEN KATKIYI KOYUYORUZ” DİYE KONUŞTU.
- ALTEPE: “BURSA’MIZ GÜZEL BİR ŞEHİR. SİZLERİ HER ZAMAN DOSTLARINIZ VE YAKINLARINIZLA BİRLİKTE BURAYA BEKLİYORUZ.”

BURSA –
’25. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’na katılan ekiplerin temsilcilerinin Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaretinde tarihi binada barış ve dostluk rüzgarları esti.

Büyükşehir Belediyesi Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) organizasyonuyla bu yıl 25.’si gerçekleştirilen ‘Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’nda adım adım sona geliniyor. 12 Temmuz Salı günü (YARIN) Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda yapılacak finalin heyecanını yaşamaya başlayan halk dansları ekiplerinin temsilcileri, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi tarihi belediye binasında ziyaret etti.

“Dostluğa önem veriyoruz”

Başkan Altepe, dünyanın 35 farklı ülkesinden gelen 1200 yabancı konuğu Bursa’da ağırlamanın mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Konuklarımızın, Bursa’dan güzel anılarla ayrılmalarını diliyoruz. Çok güzel bir organizasyon oldu. Bizim en büyük zenginliğimiz bu güzel insanların Bursa’da bir araya gelmesidir. Çünkü biz insanların bir arada bulunmasını, kendilerini tanıtmalarını ve dostlukların oluşmasına büyük önem veriyoruz” dedi.

“Huzur ve barış herkese lazım”

Birbirilerini tanıyan insanlar arasında düşmanlığın olmayacağını ve barış ortamının sağlanacağını ifade eden Başkan Altepe, “Huzur ve barış ortamı herkese lazım. Türkiye de bu konuda güzel politikalar uyguluyor. Bizler de barış mesajlarının verilmesi noktasında elimizden gelen katkıyı koyuyoruz. Yerel yönetimler olarak toplumlarla kucaklaşmanın sivil adımlarını atma noktasında bir araya geliyoruz. Umarım sizler için de güzel bir etkinlik olmuştur. Bursa’mız güzel bir şehir. Sizleri her zaman dostlarınız ve yakınlarınızla birlikte buraya bekliyoruz. Aksayan yönler varsa bizlerle, memnun olduğunuz noktaları da dostlarınızla paylaşmanız bizi mutlu eder” diye konuştu.
Dansçılara yarışmada başarılar dileyen Başkan Altepe, halk dansları ekiplerinin temsilcilerine Bursa’ya özgü hediyeler verdi. Dansçılar da Başkan Altepe’ye ülkelerinin kültürlerini yansıtan eşyaları armağan etti. Ziyaretin sonunda Başkan Altepe, dansçılarla beraber fotoğraf çektirdi.

Bursa rengarenk

Öte yandan yarışmaya katılmak üzere Bursa’ya gelen ekipler, kentin 11 ayrı noktasında bir araya geldikleri vatandaşlarla kültür alışverişinde bulunuyor. Rengarenk kıyafetleriyle göz kamaştıran ve yöresel danslarını Bursalılar için sergileyen dansçılar, vatandaşlardan gördükleri ilgi ve sevgi seliyle de yarışma için adeta moral depoluyor.
’25. Uluslar arası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’, 12 Temmuz Salı günü (YARIN) saat 21.00’da Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda başlayacak.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 11.07.2011 | Okunma sayısı:4808

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu