Haberler

KÜÇÜK VOLEYBOLCULAR ‘TÜRKİYE ŞAMPİYONU´

Font Boyutu

17 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

KÜÇÜK VOLEYBOLCULAR ‘TÜRKİYE ŞAMPİYONU’
ŞAMPİYONLUK SEVİNCİNİ PAYLAŞTILAR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ’NÜN 12 YAŞLARINDAKİ VOLEYBOLCULARI, ‘TÜRKİYE ŞAMPİYONU’ OLDU.
- SPORCULAR, ŞAMPİYONLUK KUPASINI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE’YE VERDİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü voleybolcuları, ‘Küçük Kızlar Okullararası Voleybol Turnuvası’nda ‘Türkiye Şampiyonu’ oldu. Genç sporcular, şampiyonluk kupasını Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye takdim etti.

Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün altyapısını oluşturan Canaydın İlköğretim Okulu’nun bayan voleybol takımı, ‘Küçük Kızlar Okullararası Voleybol Turnuvası’nda Türkiye Şampiyonu olarak Bursa’nın göğsünü kabarttı. Türkiye genelinde 3 bin okulu geride bırakarak ‘Türkiye Şampiyonu’ olan sporcular, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret etti. Genç sporcular, Tarihi Belediye Binası’nda ziyaret ettikleri Başkan Altepe’ye şampiyonluk kupasını ve şampiyonluk maçını oynadıkları voleybol topunu hediye ettiler.
Büyükşehir Belediyespor Kulübü Başkan Yardımcısı İlhan Satık, Belediyespor Kulübü yöneticileri, takımın teknik sorumlusu Emin İmen, antrenör Serdar Şentürk ve yardımcı antrenör Nihal Akırmak ile 12 yaşındaki sporcular Selay Çalışkan, Yaren Uçan, Yaren Hatipoğlu, Nuran İnce, Ecem Talgır, Simge Şen, Esin Kocancı, Yağmur Önder ve Sena Aslan kendilerine verdikleri destekten dolayı Başkan Altepe’ye teşekkür ettiler.

“Emek verildiğinde başarı geliyor”
Başkan Recep Altepe, gençlerin spora yönelmelerinin önemine değinerek Bursa’da yapılan spor yatırımlarının, kentin sportif başarısını yükselteceğini söyledi. Küçük sporcuların başarılarının devam edeceğine inandığını kaydeden Başkan Altepe, “Büyükşehir Belediyesi olarak spor alanında futbolun dışındaki diğer branşlarda da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bursa’nın her alanda iyi noktada olmasını hedefliyoruz. Güzel kadrolar var. Emek verildiğinde başarı geliyor. Karşınıza hangi rakip çıkarsa çıksın sonuç iyi oluyor” dedi.

Okul başarısı da önemli
Spor yaparken aynı zamanda okul başarısının da önemli olduğunu vurgulayan Başkan Altepe, “Kendinizi iyi yetiştirmeniz ve geliştirmeniz gerekiyor. İleride sporcu kimliğinizin yanı sıra kariyerli ve meslek sahibi bireyler olmanız da önemli. Bu noktada örnek olmalısınız. Boşa vakit harcamadan spor ve eğitim yaşamınıza da ağırlık verip, başarılı olarak şehre katkıda bulunmanız, milli takımda oynamanız toplumun en çok değer verdiği konulardandır” diye konuştu.
Başkan Altepe, gençlere bundan sonra da rehavete kapılmadan başarılar elde etmeleri konusunda tavsiyelerde bulundu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 17.06.2011 | Okunma sayısı:8230

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu