Haberler

KÜÇÜK SANATÇILARDAN BÜYÜK PERFORMANS

Font Boyutu

23 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

KÜÇÜK SANATÇILARDAN BÜYÜK PERFORMANS
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE ORKESTRASI TÜRK HALK MÜZİĞİ BÖLÜMÜ ÇOCUK VE GENÇLİK KOROSU, MUHTEŞEM BİR KONSERE İMZASINI ATTI.
- KÜÇÜK SANATÇILAR BAŞARILI PERFORMANSLARIYLA GÖNÜLLERİ FETHETTİ.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Orkestrası Türk Halk Müziği Bölümü Çocuk ve Gençlik Korosu tarafından gerçekleştirilen coşkulu konserde, küçük sanatçılar başarılı performanslarıyla usta sanatçıları aratmadı.

Tayyare Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konser, sanatseverlere tadına doyulmaz bir müzik ziyafeti çekti. Haydar Demir şefliğinde sahneye çıkan çocuk korosu ile Nuri Avcıoğlu yönetiminde sahneye çıkan gençlik korosu, en sevilen eserleri başarıyla yorumlayarak gönülleri fethetti.
Öte yandan orkestrada enstrüman eğitimi alan öğrenciler de eğitmenleri Türk Halk Müziği Halk Oyunları ve Bölüm Başkanı Murat Coşkun ile Alim Hüseyinoğlu, Aşkıner Saper, Hamit Gazigil, Cavit Gazigil, Seray Sever, Ahmet Çakmak ve Osman Ali Mirza eşliğinde yeteneklerini sergiledi.
Halk oyunları gösterilerinin de beğeniye sunulduğu program, tüm ekibin bir arada seslendirdiği ‘Atabarı’ ve ‘Oynama Yorulursun’ türküleriyle sona erdi. Heyecanlı oldukları gözlenen küçük sanatçılar, başarılı performanslarıyla dinleyicilerden bol bol alkış aldı. Büyükşehir Belediyesi Orkestra Şube Müdürü Hakan Gökay Sarıoğlu, konserin sonunda sanatçıları tebrik etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 23.05.2011 | Okunma sayısı:6478

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu