Haberler

KÜÇÜK PİYANİSTLERDEN BÜYÜK BAŞARI

Font Boyutu

16 Haziran 2010

BASIN BÜLTENİ

KÜÇÜK PİYANİSTLERDEN BÜYÜK BAŞARI
- BURSA KENT KONSEYİ VE DÜNYA MÜZİK DERNEĞİ TARAFINDAN DÜZENLENEN ‘1.KENT PİYANO FESTİVALİ’NDE KÜÇÜK PİYANİSTLER PERFORMANSLARIYLA BEĞENİ TOPLADI.

BURSA – Bursa Kent Konseyi (BUKKON) Müzik Eğitim Çalışma Grubu ve Dünya Müzik Derneği (DMD) tarafından düzenlenen ‘1. Kent Piyano Festivali’nde hünerlerini sergileyen küçük piyanistler, müzik şöleni yaşattı.
Tayyare Kültür Merkezi’nde (TKM) yapılan ‘1. Kent Piyano Festivali’ne, 7 yaş ve öncesi, 8-11 yaş ile 12-15 yaş gruplarında toplam 130 ilköğretim öğrencisi katıldı. Gerek okullarında gerekse özel olarak piyano eğitimi alan öğrenciler, sergiledikleri performansla, kendilerini izleyen öğretmen ve ailelerinden tam not aldı.
Adeta bir müzik şöleninin yaşatıldığı etkinlikte konuşan Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, küçük yaşta sanat hayatına atılan minik piyanistleri gösterdikleri performanstan dolayı kutladı. Bursa Kent Konseyi olarak toplumun tüm kesimlerini yakından ilgilendiren çalışmalara imza attıklarını dile getiren Pala, “Halkın ve çocukların sanata olan ilgisini artırmak ve sanatla iç içe yaşayabilmelerini sağlamak adına Bursa Kent Konseyi olarak her türlü desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.
Konser sonunda minik piyanistlere teşekkür belgeleri verilirken, Bursaspor formaları da hediye edildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 16.06.2010 | Okunma sayısı:5530

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir