Haberler

KÜÇÜK MUCİTLER SERTİFİKALARINI ALDI

Font Boyutu

 27 ARALIK 2012

BASIN BÜLTENİ

KÜÇÜK MUCİTLER SERTİFİKALARINI ALDI
- BTM GELECEĞİN BİLİM İNSANLARINI YETİŞTİRİYOR
- BURSA BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ’NİN MUCİTLER AKADEMİSİ KAMP PROGRAMINA KATILAN ÖĞRENCİLER SERTİFİKALARINI ALDI.

BURSA – Bursa’da geleceğin bilim insanlarını yetiştirmeyi hedefleyen Bilim ve Teknoloji Merkezi’nin ‘Mucitler Akademisi’ Aralık kampı tamamlandı, küçük mucitler de sertifikalarını aldı.

Bursa Bilim ve Teknoloji Merkezi’nde yürütülen etkinlikler, büyük küçük tüm vatandaşların ilgisini toplamaya devam ediyor. Mucitler Akademisi Aralık kamp programının ilk dönemi sona erdi. 1 – 22 Aralık tarihleri arasında her Cumartesi gerçekleştirilen kampta, görselleştirme teknolojileri, robotik, elektronik, kimya, arkeoloji, astronomi konularında atölye çalışmaları yapan öğrenciler, sertifikalarını aldı. Bilim ve Teknoloji Merkezleri Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ulcay ile Kültür AŞ Genel Müdürü ve BTM Proje Yürütücüsü Rıfat Bakan´ın elinden sertifikalarını alan küçük mucitler, törene katılan velileri için de kampta hazırladıkları projelerin sunumunu yaptılar.
Bilim ve Teknoloji Merkezleri Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ulcay, çocukların okul dönemi başlamadan önce hızlı olan öğrenme süreçlerinin okul döneminde yavaşladığına dikkati çekerek, bu ivmeyi yeniden hızlandırmak için de BTM gibi merkezlerin etkili olduğunu söyledi. Aileleri çocuklarıyla ilgili bilinçli olmaları konusunda uyaran Ulcay, geleceğin bilim insanlarının da bu merkezlerde bol vakit geçiren çocuklar arasından yetişeceğine inandığını söyledi.

Mucitler Akademisi Ocak kampı dönemleri
5-26 Ocak - Bir ay boyunca her Cumartesi, saat 09.00-13.00
29 Ocak - 2 Şubat - Sömestre boyunca her gün, saat 10.00-17.00
5 Şubat - 9 Şubat - Sömestre boyunca her gün, saat 10.00-17.00

Vatandaşlar, kamplarla ilgili detaylı bilgiye www.bursabilimmerkezi.org adresinden ulaşabilirler.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 27.12.2012 | Okunma sayısı:5045

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir