Haberler

‘KÜÇÜK MUALLİMLERİN ELİŞİ ALBÜMܒ HÜNKAR KÖŞKܒNDE

Font Boyutu


25 MAYIS 2010

BASIN BÜLTENİ

‘KÜÇÜK MUALLİMLERİN ELİŞİ ALBÜMÜ’ HÜNKAR KÖŞKÜ’NDE
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN HAZIRLANAN ‘KÜÇÜK MUALLİMLERİN ELİŞİ ALBÜMÜ’ SERGİSİ, HÜNKAR KÖŞKÜ MÜZESİ’NDE GÖRÜLEBİLİR.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Hünkar Köşkü Müzesi, ‘Küçük Muallimlerin Elişi Albümü’ sergisine ev sahipliği yapıyor.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 4. Bursa ziyaretinde, 25 Eylül 1925 tarihinde kendisini ziyaret eden İstanbul Erkek Muallim Mektebi (Erkek Öğretmen Okulu) öğrencilerinin hediye ettiği albümün sergisi, ilk kez Hünkar Köşkü Müzesi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Suluboya, kuruboya ve karakalem resim tekniklerinin kullanıldığı albümde, 97 adet çalışma yer alıyor.
Özel albümün bakım ve onarımı daha önce de Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin çalışmaları ile Milli Saraylar Daire Başkanlığı tarafından, Dolmabahçe Sarayı restorasyon atölyelerinde yapılmıştı. Kelebek figürleri, desen çalışmaları ve vazo resimlerinin ağırlıkta olduğu albüm sergisi, ‘19 Mayıs Gençlik Haftası’nda Hünkar Köşkü bahçesinde gösterime açıldı. Sergi, 31 Ekim Pazar gününe kadar Hünkar Köşkü’nde görülebilecek.


BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 25.05.2010 | Okunma sayısı:8252

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir