Haberler

Küçük kramponlar Bursa’nın gururu

Font Boyutu

 21 EKİM 2014

BASIN BÜLTENİ

KÜÇÜK KRAMPONLAR BURSA’NIN GURURU
- FIFA ONAYLI 10-12 YAŞ KATEGORİSİNDEKİ İLK ULUSLARARASI ÇOCUK FUTBOL ORGANİZASYONU OLAN DANONE KÜÇÜKLER FUTBOL TÜRKİYE ŞAMPİYONASI’NDA TÜRKİYE ŞAMPİYONU OLAN RAHMİYE MALCIOĞLU ORTAOKULU FUTBOL TAKIMI, KASIM AYINDA BREZİLYA’DA YAPILACAK DÜNYA KUPASI’NDA BURSA VE TÜRKİYE’Yİ TEMSİL EDECEK.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ŞAMPİYONLUK KUPASI İLE KENDİSİNİ ZİYARETE GELEN KÜÇÜK KRAMPONLARA DÜNYA ŞAMPİYONASI’NDA BAŞARILAR DİLEDİ.

BURSA - FIFA onaylı 10-12 yaş kategorisindeki ilk uluslararası çocuk futbol organizasyonu olan Danone Küçükler Futbol Türkiye Şampiyonası’nda Türkiye Şampiyonu olan Rahmiye Malcıoğlu Ortaokulu futbol takımı, Kasım ayında Brezilya’da yapılacak Dünya Kupası’nda Bursa ve Türkiye’yi temsil edecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, şampiyonluk kupası ile kendisini ziyarete gelen küçük kramponlara Dünya Şampiyonası’nda başarılar diledi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Türkiye ile Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti´nden 96 takım ve 1200 sporcunun katılımıyla gerçekleştirilen Danone Küçükler Futbol Türkiye Şampiyonası’nda birinciliği göğüsleyen Rahmiye Malcıoğlu Ortaokulu futbol takımı oyuncuları Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret etti. Okul Müdürü Rafet Yılmaz ile teknik heyetin de katıldığı toplantıda öğrenciler yanlarında Türkiye Kupası’nı da getirdi. Aynı zamanda Bursaspor’un pilot okulu olarak altyapıdan yetişen futbolcular Kasım ayında Brezilya’da 32 ülke takımının katılımıyla yapılacak Dünya Kupası maçlarında Bursa ve Türkiye’yi temsil edecek. Milli formayı giyecek olan Bursalı küçük kramponlar, Brezilya, Rusya ve Fas’ın da yer aldığı grupta Dünya Şampiyonluğu için ter dökecek.

Bursa’nın spor kenti olması amacıyla kentin her köşesini spor tesisleri ile donattıklarını hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, harcadıkları emeklerin bu tür başarılarla taçlandığını söyledi. Bursa’da altyapıda mücadele veren kulüplerin her zaman önemli başarılara imza attığını hatırlatan Başkan Altepe, “Bu başarı hepsinden daha farklı. Çünkü tamamen Bursalı sporculardan oluşan bir takım milli takımı oluşturuyor. Türkiye şampiyonu olarak başarısını tescil etmiş olan çocuklarımızın Dünya Kupası maçlarından da başarıyla döneceklerine inanıyorum. Bursa ve ülkemiz için büyük önem taşıyan bu şampiyonada tüm oyuncularımıza başarılar diliyorum” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 21.10.2014 | Okunma sayısı:4167

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu