Haberler

KÜÇÜK İZCİLER DOĞA SINAVINDA

Font Boyutu

21 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

KÜÇÜK İZCİLER DOĞA SINAVINDA
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR İZCİLİK KAMPI’NA KATILAN KÜÇÜK İZCİLER, YİĞİTALİ´DE KURDUKLARI ÇADIRLARDA KALIP, DOĞA KOŞULLARINDA EĞİTİM ALIYOR.
- KAMPI ZİYARET EDEN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, ÇOCUKLARIN KENTLİLİK BİLİNCİNİN GELİŞTİRİLMESİ AÇISINDAN BU ETKİNLİKLERİN ÖNEM TAŞIDIĞINI SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa’da futbolun dışında tüm spor branşlarının gelişmesine katkı sağlamak amacıyla faaliyet gösteren Büyükşehir Belediyespor, çalışma ağına İzcilik branşını da ekledi. Çalışmalarına hızlı başlayan İzcilik branşı, düzenlendiği kamp ile farklı okullardan seçilen 180 küçük izciyi bir araya getirdi.

Yiğitali Köyü´nde Uludağ eteklerinde düzenlenen İzcilik Kampı’na, farklı okullardan seçilen toplam 180 izci katıldı. Kent gürültüsünden uzak, kuş sesleri arasında kendileri için belirlenen bölümlere çadır kuran küçük izciler 10 erkek, 2 bayan izci liderinin gözetiminde doğa ile başarılı bir sınav verdi. Kampı ziyaret edip, izcilerle bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Burada araziye yaşayarak, kişisel becerilerinizi geliştirmenin yanında güzel dostluklar kuracaksınız. Biz sizlerin donanımlı bireyler olması için gereken her türlü çalışmayı yapıyoruz. Sizlerden tek istediğimiz ise şanlı ecdadımıza layık, kentinin değerlerini bilen ve çevresini temiz tutan bireyler olmanız. Kendinizi geliştirmeniz çok önemli. Çünkü yakın bir gelecekte sizler bu kentin yöneticileri olacaksınız” dedi.
Başkan Altepe, daha sonra gruplar halinde yapılan eğitim çalışmalarında küçük isçilerin çalışmalarını izledi. Teorik eğitimler sırasında İzci Liderlerini dileyen Başkan Altepe, halat bağlama eğitimini de dikkatle izledi.
Büyükşehir Belediyespor İzcilik Branşı Kulüp Önderi Mustafa Altay, yaz ayı boyunca dana geniş kapsamlı kamp etkinlikleri düzenleyeceklerini belirterek, hedeflerinin çocukların kentlilik bilincini artırmak olduğunu vurguladı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

Tarih: 21.05.2011 | Okunma sayısı:9146

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu