Haberler

Küçük başkan ´ücretsiz internet´ istedi

Font Boyutu

 23 NİSAN 2016

BASIN BÜLTENİ

KÜÇÜK BAŞKAN ‘ÜCRETSİZ İNTERNET’ İSTEDİ

-          BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE’NİN ‘23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI NEDENİYLE’ MAKAMINDA AĞIRLADIĞI 7. SINIF ÖĞRENCİSİ EDA KARATAŞ, SANAL ERİŞİMİ OLMADIĞI İÇİN DERS ÇALIŞAMAYAN ARKADAŞLARI İÇİN ‘ÜCRETSİZ İNTERNET’ İSTEDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin ‘23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle’ makamında ağırladığı 7. sınıf öğrencisi Eda Karataş, sanal erişimi olmadığı için ders çalışamayan arkadaşları için ‘ücretsiz internet’ istedi.

Başkan Altepe, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle Osmangazi ve Gazi İlköğretim okullarından öğrencileri ağırladı. Heykel’deki tarihi başkanlık binasında gerçekleşen ve okul öğretmenlerinin de yer aldığı buluşmada, Gazi İlköğretim Okulu’ndan 4-J Sınıfı Öğrencisi Berat Albayrak ile Osmangazi İlköğretim Okulu’ndan 7-B Sınıfı Öğrencisi Eda Karataş temsili olarak başkanlık makamına geçti ve isteklerini bildirdi. Eda Karataş isimli öğrenci, durumları sınırlı olan ve ders çalışamayan öğrencileri gerekçe göstererek Bursa’nın tüm noktalarına ücretsiz internet istedi. Berat Albayrak ise Büyükşehir Belediyesi tarafından çeşitli mahallelere kazandırılan çocuk merkezlerinin sayısının artırılmasını talep etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın resmi bir tören değil de şenlik havası şeklinde geçmesini istediklerini ifade etti. Bunun için Büyükşehir Belediyesi olarak tüm tedbirleri aldıklarını kaydeden Başkan Altepe, belediyeye ait çocuk merkezlerinde birbirinden farklı ve ilgi çekici faaliyetler düzenlediklerini, Bursa Zoo Park’a girişleri bugüne has ücretsiz yaptıklarını, yine ücretsiz olarak öğrencilerin teleferikle Uludağ’a çıkmasını sağladıklarını söyledi. Geleceğin yöneticileri olacak çocukların iyi yetişmesi için hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını, kaçınmayacaklarını belirten Başkan Altepe, tüm hedeflerinin daha sağlıklı ve daha özgür gençler yetiştirmenin önünü açmak olduğunu kaydetti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 23.04.2016 | Okunma sayısı:3084

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu