Haberler

Krosun kraliçelerine Başkan Altepe’den ödül

Font Boyutu

 06 ŞUBAT 2014

BASIN BÜLTENİ

KROSUN KRALİÇELERİNE BAŞKAN ALTEPE’DEN ÖDÜL
- PORTEKİZ’DE YAPILAN AVRUPA KULÜPLERARASI KROS ŞAMPİYONASI’NDA TAKIM HALİNDE ÜÇÜNCÜ OLAN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR GENÇ BAYANLAR ATLETİZM TAKIMI OYUNCULARI, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE TARAFINDAN BİRER CUMHURİYET ALTINIYLA ÖDÜLLENDİRİLDİ.

BURSA - Portekiz’de yapılan Avrupa Kulüplerarası Kros Şampiyonası’nda takım halinde üçüncü olan Büyükşehir Belediyespor Genç Bayanlar Atletizm Takımı oyuncuları, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından birer Cumhuriyet altınıyla ödüllendirildi.

Başkan Altepe, krosun kraliçelerini Gönül Dostları Sofrası’ndaki başkanlık makamında ağırladı. Büyükşehir Belediyespor Kulüp Müdürü Taha Başparmak, Atletizm Şube Sorumlusu Muzaffer Karadeniz ve takımın Baş Antrenörü İshak Kaya’nın da katıldığı ziyarette Başkan Altepe, 6 bayan sporcuyu tebrik ederek birer Cumhuriyet altını taktı.

“Başarınızı alkışlıyorum”
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, tüm Avrupa kulüplerinin katıldığı bir şampiyonada Büyükşehir Belediyespor Genç Bayanlar Atletizm Takımı’nın üçüncü olmasının gurur verici olduğunu kaydetti. Alınan başarının önümüzdeki yıl yapılacak Avrupa şampiyonası için direkt katılım hakkı doğurduğunu belirten Başkan Altepe, “Büyükşehir’in bayrağını Avrupa’da dalgalandıran ve iyi bir sonuç alan takım oyuncularımızı tebrik ediyorum. Artık gelecek yıl da bu organizasyona katılmayı şimdiden garantiledik. Önümüzdeki atletizm şampiyonasında Büyükşehir yine temsil edilecek. Başarınızı alkışlıyorum” dedi.

“Büyükşehir arkanızda”
Büyükşehir Belediyesi olarak futbol dışındaki spor branşlarının gelişmesi için yoğun çaba sarf ettiklerini, başta atletizm olmak birçok amatör branşa özel önem verdiklerini belirten Başkan Altepe, “Hedefimiz, amatör sporların futbol dışında da gelişmesi. Aldığınız başarı önemli. İnşallah bu başarılar artarak devam edecek. Amatör spordaki sonuçları daha da üst seviyelere çekmek için gece gündüz çalışıyoruz. Ben ve ekip arkadaşlarım, hocalarımız arkanızdayız” diye konuştu.

2015’e direkt vize
Büyükşehir Belediyespor Atletizm Şube Sorumlusu Muzaffer Karadeniz ise, Genç Bayanlar Atletizm Takımı oyuncularının 2 Şubat 2014 tarihinde Portekiz’in Lizbon kentinde gerçekleştirilen Avrupa Kulüplerarası Kros Şampiyonası’nda takım halinde üçüncü olduğunu hatırlattı. Alınan sonuçla 2015 yılında yapılacak şampiyonaya direkt vize aldıklarını ifade eden Karadeniz, verdiği maddi ve manevi destekler nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Genç Bayanlar Atletizm Takımı Baş Antrenörü İshak Kaya da, 8 takımın yarıştığı şampiyonada ikinciliği kıl payı kaçırdıklarını vurguladı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 06.02.2014 | Okunma sayısı:3017

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu