Haberler

KÖYLERDE TİYATRO COŞKUSU

Font Boyutu

10 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

KÖYLERDE TİYATRO COŞKUSU
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ ŞEHİR TİYATROSU, YAZ BOYUNCA YİNE YOLLARDA.
- ŞEHİR TİYATROSU, “HER YER TİYATRO, HER YERDE TİYATRO” PROJESİ KAPSAMINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN YAZ TURNESİNDE ‘PİNTİ’ OYUNUYLA BEĞENİ TOPLUYOR.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, “Her Yer Tiyatro, Her Yerde Tiyatro” projesi kapsamında gerçekleştirilen yaz turnesine, Seferiışıklar Köyü ile başladı.

Yaz boyunca kent merkezine uzak çevre ilçe ve yerleşimlere tiyatro keyfini taşıyacak olan Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Teodor Kasap’ın yazdığı oyundan derlenen ‘Pinti’ oyununu sanatseverlerle buluşturuyor. Parayı yaşamının merkezinde tutan cimri bir adamın öyküsünün anlatıldığı oyun, Seferiışıklar Köyü’nde vatandaşlardan büyük ilgi gördü. Geçen yıl, 33 oyunla 22 bin kişiye ulaşan Şehir Tiyatrosu, bu sene de tiyatro sanatını vatandaşların ayağına kadar götürerek, sanatseverlerden tam not alıyor. Seferiışıklar’ın yanı sıra bu hafta Gündoğdu ve Akçalar’da da sahnelenen Pinti’yi izleyen vatandaşlar, başarılı performanslarıyla dikkat çeken sanatçıları alkışlarıyla ödüllendirirken, tiyatroyla tanışmalarına olanak sunan Büyükşehir Belediyesi’ne de teşekkür ettiler.

Yaz turnesinin ilk etabında Pinti’nin sahneleneceği noktalar aşağıdaki gibidir:
10 Haziran Cuma - Göynükbelen (Saat 21.00)
16 Haziran Perşembe - Erdoğan
21 Haziran Salı - Kayapa
22 Haziran Çarşamba – Güngören
23 Haziran Perşembe - Kozluören
24 Haziran Cuma - Büyükorhan
28 Haziran Salı – Kayapa
29 Haziran Çarşamba – Güngören
30 Haziran Perşembe – Kozluören
1 Temmuz Cuma - Harmancık

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 10.06.2011 | Okunma sayısı:5234

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir