Haberler

KÖYLERDE KONSER KEYFİ

Font Boyutu

27 KASIM 2010

BASIN BÜLTENİ

KÖYLERDE KONSER KEYFİ
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE ORKESTRASI’NIN, BURSA’NIN KÖYLERİNDE VERECEĞİ KONSERLER BAŞLIYOR.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE ORKESTRASI TÜRK SANAT MÜZİĞİ BÖLÜMÜ İCRA HEYETİ, İLK KONSERİNİ, 29 KASIM PAZARTESİ GÜNÜ GÜNDOĞDU KÖYÜ’NDE GERÇEKLEŞTİRECEK.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Orkestrası Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği koroları, kentin uzak noktalarındaki köylerde vereceği konserlerine başlıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi, kent merkezinde periyodik olarak gerçekleştirilen Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği konserlerini köylerde yaşayan vatandaşların ayağına götürüyor. Kültür ve sanat etkinliklerini kentin her köşesine ulaştırmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, köy konserlerine 29 Kasım Pazartesi gününden itibaren başlıyor. Büyükşehir Belediye Orkestrası Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziği bölümlerinden sanatçıların en özel repertuarlarını sunacağı konserlerde ilk durak, Gündoğdu Köyü olacak. Köylerden gelen talepler doğrultusunda düzenlenen programa göre her hafta bir köyde konser verilecek.

Konser programı
Bursa Büyükşehir Belediye Orkestrası Türk Sanat Müziği Bölümü İcra Heyeti, 29 Kasım Pazartesi günü saat 15.00’da Gündoğdu Köyü’nde, 6 Aralık Pazartesi günü Büyükdeliller Köyü’nde, 13 Aralık Pazartesi günü Soğukpınar Köyü’nde ve 20 Aralık Pazartesi günü de Ahmet Bey Köyü’nde konser verecek.
Büyükşehir Belediye Orkestrası Türk Halk Müziği Bölümü korosu ise 2 Aralık Perşembe günü saat 15.00’da Avdancık Köyü’nde, 9 Aralık Perşembe günü Dağakça Köyü’nde, 16 Aralık Perşembe günü Doğancı Köyü’nde ve 23 Aralık Perşembe günü de Selçukgazi Köyü’nde yaşayan vatandaşlara müzik ziyafeti sunacak.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 27.11.2010 | Okunma sayısı:7875

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir