Haberler

Köyler Büyükşehir hizmetleriyle buluşuyor

Font Boyutu

 06 KASIM 2013

BASIN BÜLTENİ

KÖYLER BÜYÜKŞEHİR HİZMETLERİYLE BULUŞUYOR
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, KÖY MUHTARLARINDAN GELEN TALEPLER ÜZERİNE 10 KÖYE HİLTİ VE JENERATÖR HİBE ETTİ.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE BUGÜNE KADAR SINIR AYRIMI YAPMADAN NEREDEN HİZMET TALEBİ VARSA ULAŞMAYA ÇALIŞTIKLARINI BELİRTEREK, YENİ YASANIN YÜRÜRLÜĞE GİRMESİNİN ARDINDAN TÜM BÖLGELERİN BÜYÜKŞEHİR HİZMETLERİYLE TANIŞACAĞINI KAYDETTİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi, köy muhtarlarından gelen talepler üzerine 10 köye hilti ve jeneratör hibe etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe bugüne kadar sınır ayrımı yapmadan nereden hizmet talebi varsa ulaşmaya çalıştıklarını belirterek, yeni yasanın yürürlüğe girmesinin ardından tüm bölgelerin büyükşehir hizmetleriyle tanışacağını kaydetti.

Büyükşehir yasası gündemde bile yokken kardeş belediyecilik ilişkileri kapsamında Mustafakemalpaşa’dan İznik’e, dağ ilçelerinden Yenişehir’e kadar tüm ilçelere farklı hizmetler götüren Büyükşehir Belediyesi, köy muhtarlarından gelen jeneratör ve hilti taleplerini de geri çevirmedi. Büyükşehir Belediyesi tarafından temin edilen 10 jeneratör ve 10 delici iş makinesi, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı önünde düzenlenen törenle muhtarlara teslim edildi.

Büyükşehir her yerde
Bu güne kadar hizmet konusunda sınır ayrımı hiç yapmadıklarını hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Büyükşehir Yasası hazırlanırken Bursa’daki uygulamaların örnek alındığına dikkat çekti. Hizmet talebi gelen tüm bölgelere imkanlar ölçüsünde ulaşmaya çalıştıklarının altını çizen Başkan Altepe, Bursa’nın 1 Nisan’dan sonra bütün şehir olacağını, il sınırlarının büyükşehir sorumluluğunda olacağını kaydetti. Bundan sonra köylerine hizmet bekleyen muhtarların defalarca Bursa’ya gelip, gitmek zorunda kalmayacağını dile getiren Başkan Altepe, “Muhtarımız köyün neye ihtiyacı varsa bize bildirecek. Biz o işi programa alacağız ve yapılacak. Artık hizmet için aylarca bekleme derdi olmayacak. Bugün de bu hizmetin bir ayağını gerçekleştiriyoruz. Köy muhtarlarımızın jeneratör ve hilti talebi vardı. Bunları temin ettik ve teslim ediyoruz. Tek hedefimizin halkımızı bulundukları yerlerde daha mutlu edebilmek” dedi.
Başkan Altepe daha sonra Büyükorhan’ın Tekeler, Kayapa, Erecek ve Burunca, Orhaneli’nin Dağgüney, Sırıl, Karasi ve Firuz ile Bursa’nın İpekyayla ve Harçerli Köyü muhtarlarına jeneratör ve hiltilerini teslim etti.
Orhaneli Dağgüney Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Yüksel Acar ile yönetim kurulu üyesi Hüseyin Bilgin de bölgeye katkıları nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür plaketi verdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 06.11.2013 | Okunma sayısı:5560

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu