Haberler

KOSOVALI ÖĞRENCİLER BÜYÜKŞEHİR’DE

Font Boyutu

 18 MAYIS 2016

BASIN BÜLTENİ

KOSOVALI ÖĞRENCİLER BÜYÜKŞEHİR’DE
- KOSOVA ÜSKÜP TÜRKLERİ DERNEĞİ VE ZEKİ MÜREN GÜZEL SANATLAR OKULU İŞBİRLİĞİYLE TÜRKİYE’YE GELEN KOSOVALI 45 ÖĞRENCİ, BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’Nİ ZİYARET ETTİ.

BURSA - Kosova Üsküp Türkleri Derneği ve Zeki Müren Güzel Sanatlar Okulu işbirliğiyle Türkiye’ye gelen Kosovalı 45 öğrenci, Bursa Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret etti.

Türk kültürünün tanıtılmasına yönelik düzenlenen gezi çerçevesinde Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret eden yabancı öğrencileri tarihi meclis salonunda ağırlayan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Abdülkadir Karlık, Bursa’yla Kosova’nın tarihi bağları olduğunu vurguladı. Bursa’da Kosova göçmeni çok sayıda kişinin yaşadığını, irili ufaklı 400’e yakın Bursa firmasının Kosova’da yatırımları bulunduğunu anlatan Karlık, “Bizler bunun daha da geliştirilmesini istiyoruz. Savaş öncesinde ve sonrasında sizlerin yanında olduk. Bundan sonra da olmaya devam edeceğiz. Bu durumdan mutluyuz. Kosova iyiyse biz de iyiyiz, Kosova kötüyse biz de kötüyüz” dedi.
Başkanvekili Karlık, misafirlerine Bursa’yla ilgili bilgiler de verdi. Kosovalı öğrencileri köklü bir şehrin ender güzelliklerini keşfetmeye çağıran Başkanvekili Karlık, her alanda dev sanayi yatırımlarına, inanç, sahil ve kültürel seçkin turizm imkanlarına sahip olduklarını hatırlattı.
Kosova’nın Jakova kentinde güzel sanatlar eğitimi gören 45 öğrenci, Bursa’daki temaslarının ardından Türkiye’den ayrılacak.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 18.05.2016 | Okunma sayısı:1256

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir