Haberler

KOSOVALI GENÇLERİN MERİNOS AKKM ÇIKARMASI

Font Boyutu

14 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

KOSOVALI GENÇLERİN MERİNOS AKKM ÇIKARMASI
- KOSOVA’NIN PRİŞTİNA ÜNİVERSİTESİ’NDE EĞİTİM GÖREN 45 ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİ, BURSA’DA MERİNOS AKKM’Yİ GEZDİ.
- ‘25. ULUSLARARASI ALTIN KARAGÖZ HALK DANSLARI YARIŞMASI’NDA ÜÇÜNCÜ OLAN RUSYA HALK DANSLARI EKİBİ DE MERİNOS AKKM’Yİ GEZEN KONUKLARDANDI.

BURSA – Kosova’nın Priştina Üniversitesi Gilan Eğitim Fakültesi’nde tarih ve coğrafya eğitim gören 45 üniversite öğrencisi, Atatürk Kongre Kültür Merkezi’ni (Merinos AKKM) gezerek, Merinos AKKM Genel Koordinatörü Mehmet Semih Pala’dan tesisin işletimi hakkında bilgi aldı.

Priştina Üniversitesi Gilan Eğitim Fakültesi Bölüm Başkanı Prof. Dr. Tevfik Başha ve Kosova Ulusal Gençlik Yapılanması Başkanı Mensur Morina’nın öncülüğünde Bursa’ya gelen Kosovalı öğrenciler, Merinos AKKM Osmangazi, Orhangazi, Hüdavendigar ve Yıldırım Bayezid salonlarını gezerek, yetkililerden çalışmalarla ilgili bilgiler aldı. 45 Kosovalı öğrenciyi tesislerinde ağırlayan Merinos AKKM Genel Koordinatörü Mehmet Semih Pala, Balkanlardaki kardeş ülkenin öğrencilerini Bursa’da ağırlamaktan büyük memnuniyet duyduklarını söyledi. Ziyaretin sonunda öğrenciler, Mehmet Semih Pala ve Belediye Meclis üyesi İsmail Hakkı Arslan ile hatıra fotoğrafı çektirdi.
Öte yandan Büyükşehir Belediyesi Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından gerçekleştirilen ‘25. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması’nda üçüncü olan Rusya halk dansları ekibi de Merinos AKKM’yi gezdi. Osmangazi, Orhangazi, Hüdavendigar, Yıldırım Beyazıd salonlarını çok beğenen 23 dansçı, Büyük Teras’tan izledikleri Bursa manzarasına hayran oldu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 14.07.2011 | Okunma sayısı:5532

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir