Haberler

KÖRFEZDE MAVİ YOLCULUK BAŞLADI

Font Boyutu

20 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

KÖRFEZDE MAVİ YOLCULUK BAŞLADI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN SOSYAL PROJELERİ ARASINDA YER ALAN VE DENİZİ GÖRME İMKANI BULAMAYAN VATANDAŞLARI SAHİLLERLE BULUŞTURAN MAVİ TUR KÖRFEZ SEFERLERİ TÖRENLE BAŞLADI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BURSA’NIN YENİ ROTASININ TURİZM OLDUĞUNU HATIRLATARAK, BU KAPSAMDA SAHİLLERİ ŞENLENDİRMEK İÇİN DE YOĞUN ÇABA İÇİNDE OLDUKLARINI SÖYLEDİ.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan ve denizi görme fırsatı bulamayan vatandaşları sahillerle buluşturmak amacıyla düzenlenen Mudanya-Armutlu arası ücretsiz Mavi Tur seferleri başladı.

Mavi Tur Körfez Seferleri’nin başlaması nedeniyle Mudanya iskelesinde tören düzenlendi. Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk’ün yası sıra çok sayıda vatandaşın katıldığı törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, maddi imkansızlıklar nedeniyle denize gitme fırsatı bulamayan vatandaşların, bu değerleri en iyi şekilde yaşaması amacıyla düzenledikleri Mavi Tur sayesinde geçtiğimiz yıl 10 bine yakın vatandaşın denizle buluştuğunu söyledi.

“Bu güzelliği yaşatarak hissettireceğiz”
Bursa’nın ovasından dağına, tarihi ve kültürel mirasından denizine kadar tüm değerlerinin vatandaşlar tarafından hissedilmesi için çaba harcadıklarını belirten Başkan Altepe, “Bursa’nın güzelliklerinden biri de sahiller. Körfez artık Büyükşehir’in sınırlarında. Bunu hissettirmek için sahil düzenlemelerinden iskelelerin onarımına kadar gerekli çalışmaları sürdürüyoruz. Aynı zamanda körfezde de sirkülasyonun sağlanması ve bu güzelliğin herkese yaşatılması için düzenlendiğimiz ücretsiz körfez seferlerini başlatıyoruz. Denizi görme ve bu güzellikleri yaşama şansını yakalayamayan halkımızı oturdukları bölgelerden belediye otobüsleriyle alıp, buraya getiriyoruz. Onların da denizin keyfini çıkarmasını sağlıyoruz. Sadece kent merkezi değil ilçelerde de belirlediğimiz 80 ayrı noktadan alınan vatandaşlarımız sahillerin keyfini çıkarma fırsatı buldu” diye konuştu.

Mavi Tur körfez seferleri, haftanın 7 günü boyunca iki sefer halinde düzenlenecek. Vatandaşlar Mudanya-Armutlu arasında yolculuk yapıp, denizin keyfini çıkarabilecek. Mudanya-Armutlu-Fıstıklı- Kumla arasında 500 kişi kapasiteli gemiyle yapılacak ilk sefer sabah 09.30’da Mudanya’dan başlayacak ve 15.30’da sona erecek. İkinci sefer ise saat 18.30’da başlayıp, 22.45’te tamamlanacak.
Başkan Altepe, ücretli tarifeli körfez seferlerinin önümüzdeki günlerde başlayacağını da sözlerine ekledi.
Gemiye binen vatandaşlarla sohbet eden Başkan Altepe, Mavi Tur’un ilk yolcularını iskeleden el sallayarak uğurladı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLIŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

Tarih: 20.05.2011 | Okunma sayısı:15265

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu