Haberler

Konseyin Kadınlar Günü programına yoğun ilgi

Font Boyutu

09 MART 2019

BASIN BÜLTENİ

Konseyin Kadınlar Günü programına yoğun ilgi

BURSA – Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Merinos AKKM Orhangazi Salonu’nda düzenlenen defile ve konsere, Bursalılar yoğun ilgi gösterdi.

Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir dizi program düzenledi. Bursa Valisi Yakup Canbolat’ın eşi Ayşegül Canbolat, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın eşi Sevinç Aktaş, Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Mihrimah Kocabıyık ile kadın yöneticilerin katıldığı ve Bursalıların tıka basa doldurduğu program Bursa Olgunlaşma Enstitüsü arşivinde bulunan “Geçmişten Esintiler” temalı defile ile başladı. Defilede Osmanlı dönemi kadın giysileri, Keles yöresi modernize kadın giysileri ve iğne oyaları giysi koleksiyonlarından seçilmiş 18 parçalık eser, Bursalıların beğenisine sunuldu.

Programın ikinci bölümünde ise Nilüfer Kadın Korosu Derneği sahne aldı. Şefliğini Dr. Aysel Gürel'in yaptığı koro, Türk sanat müziğinden halk müziğine, popüler müzikten Roman'a, Balkanlar'dan sıra gecesine kadar birçok eseri seslendirdi. Renkli gecede şarkılara izleyiciler de eşlik ederken, koro üyelerinin sergilemiş olduğu Karadeniz halk oyunları gösterisi ise seyircilerden tam not aldı.

Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Mihrimah Kocabıyık, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü programlarına verdikleri destekten dolayı Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Alinur Aktaş’a teşekkür etti.

Programın sonunda Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın eşi Sevinç Aktaş ile Bursa Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Mihrimah Kocabıyık, koro şefi Dr. Aysel Gürel'e çiçek takdim etti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN YAYIN VE HALKLA İLİŞKİLER DAİRESİ BAŞKANLIĞI

Tarih: 09.03.2019 | Okunma sayısı:686

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir