Haberler

KONSEYDEN CEZALARA İTİRAZ VAR

Font Boyutu

13 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

KONSEYDEN CEZALARA İTİRAZ VAR
- BURSA KENT KONSEYİ BAŞKANI PALA, TFF’YE TELGRAF ÇEKTİ.
- BURSA KENT KONSEYİ BAŞKANI MEHMET SEMİH PALA, “AKLA VE HUKUKA AYKIRI CEZALAR KALDIRILMALIDIR. HİÇBİR KURUM BU KADAR KEYFİ HAREKET EDEMEZ” DEDİ.
BURSA – Bursa Kent Konseyi, Bursaspor – Beşiktaş maçı öncesinde çıkan olaylar nedeni ile Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından Bursaspor’a verilen haksız cezalara itiraz etti.
Konu ile ilgili açıklama yapan Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, “Akla ve hukuka aykırı cezalar kaldırılmalıdır. Hiçbir kurum bu kadar keyfi hareket edemez” dedi. Pala, “Kent Konseylerine 5393 sayılı yasanın 76. Maddesi uyarınca, “Kentin Hak ve Hukukunun Korunması” ile ilgili görevler verilmiş bulunmaktadır. Yasal görevimiz gereği Bursa Kent Konseyi olarak Bursaspor – Beşiktaş maçı öncesinde saha dışındaki yollarda çıkan ve hiç kimsenin tasvip etmediği olaylar nedeniyle suçu işleyen kişilere ceza verilmesi gerekirken, Türkiye Futbol Federasyonu’nca Bursaspor Kulübü’ne akla ve hukuka aykırı olarak verilen cezaların kaldırılmasını, suçu işleyenlerin cezalandırılmasını talep ediyoruz. Bursa kentine zarar veren bu haksız cezalandırmanın kaldırılmasının takipçisi olacağımızı kamuoyuna bildiririz” şeklinde konuştu.
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 13.05.2011 | Okunma sayısı:2850

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir