Haberler

KONSERVATUVAR KONSERLERİ HALKIN AYAĞINA GİDİYOR

Font Boyutu

6 KASIM 2010

BASIN BÜLTENİ

KONSERVATUVAR KONSERLERİ HALKIN AYAĞINA GİDİYOR
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BANDOSU HER CUMA KENTİN ÖNEMLİ NOKTALARINDA KONSERLER VERECEK, KONSERVATUVAR HALK MÜZİĞİ VE SANAT MÜZİĞİ KOROLARI, KÖYLÜLERLE BULUŞACAK.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediye Bandosu ile konservatuvarın Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği Koroları, konserleriyle vatandaşın ayağına gidiyor. Merkezdeki sanatsal ve kültürel etkinlikleri en ücra köşeye bile ulaştırmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, bu projeyle Bursalıları müzikle buluşturacak.

Kent merkezinde hayata geçirilen kültürel ve sanatsal etkinlikleri, merkeze ulaşmakta zorluk çeken vatandaşlarla buluşturmayı hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, konservatuvar konserlerini vatandaşlarla buluşturuyor. Büyükşehir Belediye Bandosu, her Cuma günü saat 16.00’da Kent Müzesi önü, Orhangazi Parkı ve Kent Meydanı’nda dönüşümlü olarak konserler verecek. İlk konserinde Atatürk Anıtı önünde Bursalılarla buluşan bandonun çaldığı eserler, vatandaşlar tarafından ilgiyle izlendi. Proje kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğü ile de işbirliği yapan bando, ilköğretim okullarına giderek, çocuklara müzik aletlerini tanıtacak. Etkinlikler kapsamında okullarda da mini konserler verilecek.

Köylerde konser verilecek
Öte yandan Büyükşehir Belediye Orkestrası’nın Türk Halk Müziği ve Türk Sanat Müziği Koroları da köylere açılıyor. Sanatçılar, köylerden gelen talepler doğrultusunda her hafta bir köyde konser verecek. Ağırlıklı olarak kent merkezinde düzenlenen etkinliklere gelemeyen köylüler de bu sayede müzikle buluşacak.
Bursa’da tüm vatandaşların yaşam kalitesini yükseltmekte kararlı olduklarının altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Kent merkezinde ne varsa imkanlar ölçüsünde en ücra köşede de bu etkinliklerin olmasını sağlayacağız. Vatandaşın gelemediği durumlarda da biz tüm etkinliklerimizle onların ayağına gideceğiz” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 06.11.2010 | Okunma sayısı:8717

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu