Haberler

KONGRE MERKEZİNDE MUHTEŞEM PROGRAM

Font Boyutu

7 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

KONGRE MERKEZİNDE MUHTEŞEM PROGRAM
- MERİNOS’TA EMEL SAYIN’LA BİRİNCİ YIL COŞKUSU
- TÜRKİYE’NİN EN ÖNEMLİ KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZLERİNDEN BİRİ HALİNE GELEN MERİNOS AKKM’NİN BİRİNCİ KURULUŞ YILDÖNÜMÜ, ÜNLÜ SANATÇI EMEL SAYIN’IN MÜTHİŞ KONSERİYLE KUTLANDI.
- 5 AYRI SAHNE PROGRAMI İLE 250 MÜZİSYEN VE SANATÇININ YER ALDIĞI KUTLAMADA, ÜNLÜ SANATÇI EMEL SAYIN SEVİLEN ESERLERİ SESLENDİREREK DİNLEYENLERE UNUTULMAZ BİR GECE YAŞATTI.

BURSA – Türkiye’nin en önemli kongre merkezlerinden biri olan ve Bursa’nın dışa açılan yüzü haline gelen Merinos AKKM Kongre Merkezi’nin işletmeye açılışının birinci yılı, ünlü sanatçı Emel Sayın’ın verdiği konserle kutlandı. Bursa’da ilk kez 5 ayrı sahne etkinliğinin gerçekleştirildiği ve 250 müzisyen ile sanatçının sahne aldığı gecede, ünlü sanatçı Emel Sayın seslendirdiği eserlerle Bursalılara unutulmaz bir gece yaşattı.

Merinos AKKM’de bir yıl boyunca yapılan etkinliklerin anlatıldığı slayt gösterisinin ardından konuşan Merinos AKKM Genel Koordinatörü Mehmet Semih Pala, “Böylesi bir merkezi Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak işletmenin ve yönetmenin mutluluğu içerisindeyiz. Atatürk Kongre Kültür Merkezi, Bursa’nın Türkiye’ye açılan bir yüzü olmuştur. Sadece belirli kesimlere değil, herkese ve her kesime açık tutulan işletme anlayışı ile yerel, ulusal ve uluslararası yüzlerce etkinlik yapılabilmiştir. Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde yapılan yüzlerce ulusal ve uluslararası etkinlik neticesinde kent ekonomisine çok önemli katkılar ve girdiler sağlanmaya başlanmıştır. Kongre merkezinin birinci yıl coşkusunda farklı bir etkinlik yapmak istedik. Yaklaşık 250 müzisyen ve sanatçımız sahneye girip çıkarak sizlere güzel bir gece yaşatacak” dedi.
Konuşmanın ardından Bursa Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı ile Bursa Mehter Takımı, Ali Türek kostüm defilesi eşliğinde ortak bir konser verdi. Dinleyenlerden büyük alkış alan konserin ardından sahneye Bursa’nın Türkiye’ye örnek bir sosyal projesi olan Çalgıcı Mektebi Roman Orkestrası çıktı. Çaldığı hareketli parçalarla dinleyenlere güzel anlar yaşatan Roman Orkestrası, yapılan göbek şovla da izleyenleri coşturdu. Daha sonra Bursa Büyükşehir Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu sevilen eserleri seslendirerek Bursalılara hoş dakikalar yaşattı. Konserin ardından Türkiye’nin en iyi halk oyunları ekiplerinden biri olarak gösterilen Kütahya Halk Oyunları ekibi sahneye çıkarak müthiş bir gösteri gerçekleştirdi.

“1. yıl kutlamasına Emel Sayın damgası’
Kutlama programının ikinci bölümünde ise ünlü sanatçı Emel Sayın, büyük bir alkış eşliğinde sahneye çıktı. Sevilen ve kendisiyle özdeşleşen parçaları seslendiren ünlü sanatçı Emel Sayın, sahne performansıyla dinleyenlere unutulmaz dakikalar yaşattı. ‘Mavi Boncuk’, ‘Feride’, ‘Çile Bülbülüm’ gibi eserleri dile getiren ünlü sanatçı, konser boyunca kendisini izleyenleri mest etti. Salonu dolduran Emel Sayın hayranları ise ünlü sanatçıya sık sık çiçek vererek sevgilerini dile getirdi. Bursa’da bulunmaktan her zaman keyif aldığı söyleyen Emel Sayın, Türkiye’nin en önemli merkezlerinden biri olan Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nin yapımında emeği geçen herkese teşekkür etti. Bursa’nın, Türk Sanat Müziği’nin başkenti olduğunu söyleyen ünlü sanatçı, her zaman seve seve geldiği Bursa’da olmanın kendisi için bir ayrıcalık olduğunu anlattı.

“Bursalılar Türk Sanat Müziği’nden anlıyor”
Müthiş geçen konserin sonunda ünlü sanatçıya teşekkür eden Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Tüm Bursalılar adına değerli sanatçımız Emel Sayın’a şükranlarımı sunuyorum. Her zaman olduğu gibi bu gece de bizi yalnız bırakmadı. Türk Sanat Müziğimizin başkentlerinden olan Bursamızda bizlere güzel bir sanat akşam yaşattı. Kendisiyle özdeşleşen eserlerini bu güzel mekanda paylaşmış oldu. Biz onu çağırıyoruz, o icabet ediyor. Çünkü Bursalılar sizi istiyor. Bursalılar, Türk Sanat Müziği’ni anlıyor. Zeki Müren’i anma gecelerinde Emel Sayın ile yapılan geceler bir başka oluyor. Ünlü sanatçımız Emel Sayın’a ve tüm ekibine tekrar teşekkür ediyorum” dedi.

“Örnek organizasyonlara imza atacağız”
Bu akşam özel bir akşam olduğunu ve kongre merkezinin ilk yılı olduğunu hatırlatan Başkan Altepe, “Projeyi başlatan Hikmet Şahin’i de rahmetle anıyoruz. Bizler de projeyi tamamlayarak hizmete açtık. Yüzlerce organizasyona ev sahipliği yaptı, örnek bir kongre merkezi oldu. 450 bine yakın insan buraya girip çıktı. İnşallah bundan sonra da örnek organizasyonlara imza atacağız” diye konuştu.
Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve eşi Hüsniye Altepe, sanatçıya çiçek ve İznik Çinisi vazo hediye etti. Programın sonunda ise Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Merinos AKKM çalışanlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 07.06.2011 | Okunma sayısı:6819

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu