Haberler

KISA METRAJ FİLM YARIŞMASININ BAŞVURU SÜRESİ UZATILDI

Font Boyutu

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 4.’sü düzenlenen ‘Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali’, 14 – 22 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Festival kapsamında diyalogsuz kısa filmlerin yarışacağı ‘Ulusal Altın Karagöz Kısa Metraj Diyalogsuz Film Yarışması’nın başvuru süresi, 21 Eylül Pazartesi tarihine uzatıldı.

Kısa film çeken sinemacıları desteklemek amacıyla gerçekleştirilecek olan ve son başvuru tarihi 11 Eylül Cuma olarak duyurulan ‘Ulusal Altın Karagöz Kısa Metraj Diyalogsuz Film Yarışması’nın başvuru süresi, sinema tutkunlarının yoğun ilgisi nedeniyle 10 gün daha uzatıldı. Türkiye’de kısa film üretimini özendirmeyi ve kısa filmin gelişimine katkıda bulunmayı hedefleyen yarışmada 1 Ocak 2009 tarihinden sonra çekilmiş filmler yarışacak. Süresi 20 dakikayı aşmayan hikayelerde, diyalog ve monologların yerine sinemanın görsel gücü kendisini gösterecek.

 

‘Altın Karagöz’ kapanış gecesinde verilecek

Onbeş filmin yarışacağı yarışmada, birinci gelen kısa filmin sahibi ‘Altın Karagöz’ ödülü ile 9 bin TL para ödülünü, festivalin kapanış gecesinde alacak. Tüm amatör ve profesyonel kısa filmcilerin başvuruda bulunabileceği yarışmaya katılmak isteyen sinema sevdalıları, şartnamede belirtilen özelliklere uygun olan filmlerini son başvuru tarihi olan 21 Eylül Pazartesi gününe kadar festival merkezine ulaştıracaklar. Yarışmaya katılması uygun görülen filmler, Festival Danışma Kurulu’nun belirleyeceği ön jürinin değerlendirmesine sunulacak ve ön elemeden geçecek filmler 3 Ekim Cumartesi günü duyurulacak.

 

Katılımcılar yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgiye (0 224) 253 98 21 numaralı telefon ve festivalin www.ipekyolufilmfest.com web adresinden ulaşabilecekler.

Tarih: 02.09.2009 | Okunma sayısı:8985

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir