Haberler

KIŞ SPOR OKULLARI BAŞLADI

Font Boyutu

 26 EKİM 2010

BASIN BÜLTENİ

KIŞ SPOR OKULLARI BAŞLADI
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, SPORA VE SPORCUYA DESTEK VERMEYE DEVAM EDİYOR.
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ TARAFINDAN SAĞLIKLI SPORCULAR YETİŞTİRMEK AMACIYLA GERÇEKLEŞTİRİLEN ‘KIŞ SPOR OKULLARI’NIN İLK DÖNEM ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü tarafından her yıl organize edilen Kış Spor Okulları, bu sene de öğrencilerini ağırlamaya başladı.

Bursa’da yaşayan çocukların kış aylarını sağlıklı bir ortamda geçirmeleri ve zararlı alışkanlıklardan uzak kalmaları amacıyla hayata geçirilen kış spor okulları, aynı zamanda spor yapan çocukların yetenekli oldukları branşlarda kulüp temel eğitim çalışmalarına dahil ederek, yarışmacı sporcu olabilmelerini de hedefliyor. Çocukların topluma faydalı bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmak amacıyla sürdürülen çalışmalarda öğrenciler; güçlü, kararlı, paylaşımcı ve sorumluluk duygusu taşıyan sporcular olarak yetiştiriliyor.

Dört farklı branşta eğitimler başladı
Bu yıl, iki dönemde gerçekleştirilecek olan kış spor okullarının 23 Ekim Cumartesi günü başlayan ilk dönemi, 9 Ocak Pazar günü sona erecek. Öğrenciler, hafta sonları, 09.00-10.30 saatleri arasında uzman antrenörler gözetiminde antrenmanlarını sürdürecekler. Bu yıl basketbol, voleybol, karate ve tenis branşlarında eğitim verilen kış spor okullarına katılan her çocuğa şort, tişört, şapka ve çanta armağan edilecek ve belirli güzergahlara servis imkanı da sunulacak.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 26.10.2010 | Okunma sayısı:14580

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir