Haberler

Kış Spor Okulları başladı

Font Boyutu

 1 KASIM 2014

BASIN BÜLTENİ

KIŞ SPOR OKULLARI BAŞLADI

-              BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, SPORA VE SPORCUYA DESTEK VERMEYE DEVAM EDİYOR.

-              BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR KULÜBÜ TARAFINDAN SAĞLIKLI SPORCULAR YETİŞTİRMEK AMACIYLA GERÇEKLEŞTİRİLEN ‘KIŞ SPOR OKULLARI’NIN İLK DÖNEM ÇALIŞMALARINA BAŞLANDI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü tarafından her yıl organize edilen Kış Spor Okulları, bu sene de öğrencilerini ağırlamaya başladı.

Bursa’da yaşayan çocukların kış aylarını sağlıklı bir ortamda geçirmeleri ve zararlı alışkanlıklardan uzak kalmaları amacıyla hayata geçirilen kış spor okulları, aynı zamanda spor yapan çocukların yetenekli oldukları branşlarda kulüp temel eğitim çalışmalarına dahil ederek, yarışmacı sporcu olabilmelerini de hedefliyor. Çocukların topluma faydalı bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunmak amacıyla sürdürülen çalışmalarda öğrenciler; güçlü, kararlı, paylaşımcı ve sorumluluk duygusu taşıyan sporcular olarak yetiştiriliyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü bünyesinde Mayıs 2015 tarihine kadar devam edecek olan 2014-2015 Kış Dönemi Spor Okulları, 10 farklı branşta ve 10 farklı spor tesisinde spor tutkunlarına eğitimlere başladı. Bursa Büyükşehir Belediyespor Kulübü  yüzme, temel cimnastik, yelken, masa tenisi, tenis, basketbol, karate, voleybol, satranç ve Bursa’da ilk defa spor okulu kapsamında yer alan bisiklet branşı ile birlikte on farklı branşta açılan kış spor okullarında, yaşları 4 ile 16 arasında değişen 15 binin üzerinde genç eğitim görecek.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 01.11.2014 | Okunma sayısı:7567

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir