Haberler

Kırşehir’e ‘Bursa Parkı’

Font Boyutu

 12 EYLÜL 2014

BASIN BÜLTENİ

KIRŞEHİR’E ‘BURSA PARKI’
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN KIRŞEHİR’İN AKPINAR İLÇESİNE YAPTIRILAN ‘BURSA PARKI’ TÖRENLE HİZMETE GİRDİ.
- AKPINAR’IN 38 YILLIK ÇALIŞMA ARKADAŞI BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GENEL SEKRETERİ SEYFETTİN AVŞAR’IN MEMLEKETİ OLDUĞUNU BELİRTEN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, “AKPINAR’A KAPIMIZ HER ZAMAN AÇIK. ONUN İÇİN BURAYA HANGİ DESTEKTE BULUNSAK AZDIR. ‘BURSA PARKI’ KIRŞEHİR’E HAYIRLI UĞURLU OLSUN” DEDİ.
- AKPINAR’IN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN DESTEĞİYLE ÖZEL VE GÜZEL GÜNLERİNDEN BİR TANESİNİ YAŞADIĞINI SÖYLEYEN KIRŞEHİR VALİSİ ÖZDEMİR ÇAKACAK İSE, İLÇEDE BAYRAM ATMOSFERİ YAŞANMASINA NEDEN OLAN BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE’YE TEŞEKKÜR ETTİ.

KIRŞEHİR - Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından Kırşehir’in Akpınar ilçesine yaptırılan ‘Bursa Parkı’ törenle hizmete girdi.

Parkın hizmete girmesi nedeniyle Akpınar ilçesinde düzenlenen törene; Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin yanı sıra Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Akpınar Belediye Başkanı Mustafa Karahan, 22. Dönem AK Parti Milletvekili Hacı Turan ve ilçe halkı katıldı.

Parkın açılışında konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Akpınar’ın 38 yıllık mesai arkadaşı ve Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar ile 22. Dönem AK Parti Milletvekili Hacı Turan’ın memleketi olduğunu dile getirdi. Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak Akpınar’da park açılışı yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Altepe, “Akpınar’a kapımız her zaman açık. Onun için buraya hangi destekte bulunsak azdır. ‘Bursa Parkı’ Kırşehir’e hayırlı uğurlu olsun” dedi. Yapılan parkın isminin Bursa olmasına da değinen Başkan Altepe, bunun kendilerini memnun ettiğini, Bursa’yla Kırşehir arasındaki dostluğu perçinlemek için bundan sonra da ellerinden gelen gayreti göstereceklerini ifade etti. Başkan Altepe, Akpınar Belediye Başkanı Mustafa Karahan’ın isteği doğrultusunda Akpınar’a bir taziye evi de yapılacağını müjdeledi.

Törende konuşan Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, Akpınar’ın Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle özel ve güzel günlerinden bir tanesini yaşadığını söyledi. İlçede bayram atmosferi yaşanmasına neden olan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür eden Vali Çakacak, “Buraya yaptırdığınız parkla Akpınar halkının gönlünde güzel bir yer edindiniz. Bu her şeyden önemli. Yapılan bu park, ülkemiz insanlarının birbirini sevmesine ve dost olmasına katkı sağlayacaktır” diye konuştu.

Akpınar Belediye Başkanı Mustafa Karahan da, ilçelerine kazandırılan park nedeniyle Başkan Altepe’ye teşekkür etti. Bursa’ya ne zaman gitse ve talep bildirse hepsinin olumlu cevaplandığını, Büyükşehir kaynaklarının kendileri için seferber edildiğini söyleyen Karahan, “Gösterdikleri hassasiyet nedeniyle Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye, Genel Sekreter Seyfettin Avşar’a ve 22. Dönem Milletvekili Hacı Turan’a teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

İlçe halkının yoğun ilgi gösterdiği törende, Kırıkkale Mehteran Takımı ve Kırşehir Atoza Halk Oyunları Ekibi sahne alarak hünerlerini sergiledi. Konuşmaların ardından protokol üyeleri, parkın açılışını törenle gerçekleştirdi. Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, günün anısına Başkan Altepe’ye plaket takdim etti. Akpınar Belediye Başkanı Mustafa Karahan da Bursa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Seyfettin Avşar’a bir teşekkür plaketi verdi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Kırşehir’in Akpınar İlçesi’ne yaptırılan park, 8 dönüm arazi üzerine oluşturuldu. 25 adet piknik masası, 20 adet bank, 10 adet çöp kovası, bir takım çocuk oyun grubu ve bir takım kondisyon aletini bünyesinde barındıran parkta; kamelyalar, yürüyüş yolları ve barbeküler bulunuyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 12.09.2014 | Okunma sayısı:5806

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu