Haberler

KESTEL’E YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU

Font Boyutu

25 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

KESTEL’E YARI OLİMPİK YÜZME HAVUZU
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN YAPTIRILACAK OLAN KESTEL YARI OLİMPİK KAPALI YÜZME HAVUZUNUN TEMELİ TÖRENLE ATILDI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, BURSARAY KESTEL ETABI, İKİNCİ ÜNİVERSİTE, BESOB SANAYİ SİTESİ, SOSYAL DONATI ALANLARI GİBİ YATIRIMLARLA KENTİN DOĞUSU İLE BATISI ARASINDAKİ FARKLARIN ORTADAN KALDIRILACAĞINI SÖYLEDİ.
- ÖZELLİKLE BU DÖNEMDE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NDEN ÖNEMLİ DESTEKLER ALDIKLARINI DİLE GETİREN KESTEL BELEDİYE BAŞKANI YENER ACAR, İLÇEDE ÖNEMLİ YATIRIMLARIN BİR BİR HAYATA GEÇİRİLDİĞİNİ VURGULADI.

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılacak olan Kestel Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun temeli törenle atıldı. Törende konuşan Başkan Altepe, kent merkezinde bulunan tüm hizmetlerin ilçelerde de olması için gece gündüz çalıştıklarını söyledi.

Sağlıklı kentlerin ancak sağlıklı bireylerle oluşturulabileceğinden hareketle, kentin her köşesine spor tesisleri kazandıran Büyükşehir Belediyesi, spor yatırımlarına Kestel Yarı Olimpik Yüzme Havuzunu da ekledi. Kestel Belediyesi ve bölge sakinlerinin talepleri doğrultusunda Büyükşehir Belediyesi’nce proje çalışmaları tamamlanan yüzme havuzunun temeli yağmura, rağmen yoğun bir katılımla düzenlenen törenle atıldı.

Batıda ne varsa doğuda da olacak
Kestel Kaymakamı Erhan Özdemir, Kestel Belediye Başkanı Yener Acar ile çok sayıda davetlinin katıldığı törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kentin batısında ne varsa doğusunda da olacağını söyledi. Bursa’nın ancak ilçeleriyle bir bütün olarak kalkınabileceğini dile getiren Başkan Altepe, bu nedenle ilçelerin de ne eksiği varsa gidermek için yoğun bir çaba içinde olduklarını kaydetti.

Hizmet yağmuru sağanak olarak sürecek
Kentin her köşesinin yatırımlarla şantiyeye döndüğünü hatırlatan Başkan Altepe, yaşanan değişimin birkaç yıl içinde herkes tarafından görüleceğini vurguladı. BUSKİ tarafından Kestel’in altyapısına 2 yıl içinde 16 milyon TL, asfaltlama çalışmalarına da 5,5 milyon TL harcandığını hatırlatan Başkan Altepe, “Kestel’i kentin batısı ile sahili ile buluşturacak olan Bursaray hattımızın ihalesini yaptık. Bu dönem programda olmamasına rağmen kentin doğu yakasında oturan vatandaşlarımızın da konforlu ulaşımla tanışması için önümüzdeki günlerde bu büyük yatırımın temelini atacağız. Yine Kestel’e yapılacak olan Bursa Teknik Üniversitesi’nin yeri ile ilgili kararları, Sanayi Sitesi ile ilgili kararları meclisimizden geçirdik. Bu gelen yatırımlarla ilçe ekonomisi kalkınacak, Kestel’de yaşam kalitesi yükselecek. Bunun yanında Kestel’de yüzme havuzu başta olmak üzere spor tesisleri kazandırma çalışmalarımız sürüyor. Hizmet yağmurumuz bundan sonra da sağanak olarak sürecek” diye konuştu.

Bir ayda büyük değişim
Özellikle bu dönem Büyükşehir Belediyesi’nden önemli destekler aldıklarını belirten Kestel Belediye Başkanı Yener Acar da son bir ay içinde çok sayıda tesisi hizmete açtıklarını söyledi. Yüzme havuzunun 2009-2010 yatırım programında olduğunu ancak kamulaştırma sorunu nedeniyle inşaata başlayamadıklarını dile getiren Acar, “Belediyemize ait bu alanı Büyükşehir Belediyemize tahsis ettik ve başkanımız yüzme havuzu için hemen çalışmaları başlattı. Bugün de temelini atmanın mutluluğunu yanıyoruz. Yine Büyükşehir Belediyemizin kamulaştırma desteğiyle kent meydanımızı tamamladık ve geçen hafta hizmete açtık. İlçemize yaptıkları yatırımlar nedeniyle Başkanımız Recep Altepe ve ekibine çok teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından Yarı Olimpik Yüzme Havuzunun temeli Başkan Altepe ve protokol üyeleri tarafından atıldı.
Başkan Altepe ve beraberindekiler daha sonda ise yüzme havuzu inşaatının hemen yanında bulunan ve Kestel Belediyesi tarafından yaptırılan spor tesislerini hizmete açtı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ


 

Tarih: 25.05.2011 | Okunma sayısı:11610

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu