Haberler

Kestel sporla şenlendi

Font Boyutu

 06 MAYIS 2016

BASIN BÜLTENİ

KESTEL SPORLA ŞENLENDİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN ‘BÜYÜKŞEHİR OKUL SPOR ETKİNLİKLERİ’ KAPSAMINDA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE ORTAKLAŞA DÜZENLEDİĞİ ‘BÜYÜKŞEHİR FİZİKSEL ETKİNLİK OYUN GÜNLERİ SAĞLIKLI YAŞAM VE İLÇE SPOR ŞENLİĞİ, KESTEL´DE RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Büyükşehir Okul Spor Etkinlikleri’ kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortaklaşa düzenlediği ‘Büyükşehir Fiziksel Etkinlik Oyun Günleri Sağlıklı Yaşam ve İlçe Spor Şenliği, Kestel´de renkli görüntülere sahne oldu.

Bursa’ya yatırımlarıyla kente değer katan Büyükşehir Belediyesi, ‘Spor Kenti Bursa’ hedefiyle kentin tüm ilçelerinde çocuklarla gençlerin sosyal ve sportif gelişimlerini destekleyen faaliyetleri bir bir hayata geçirmeye devam ediyor. Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Büyükşehir Okul Spor Etkinlikleri’ kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığıyla, Büyükşehir Belediyespor Kulübü koordinasyonunda organize edilen ‘Büyükşehir Fiziksel Etkinlik ve Oyun Günleri ve Kestel Sağlıklı Yaşam ve İlçe Spor Şenliği Kestel Gençlik Hizmetleri Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Hedefimiz geleceğe sağlıklı nesil
Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Şükrü Köse, programın açılışında yaptığı konuşmada, her hangi bir yer ayrımı yapmadan Büyükşehir sınırlarında ki her yere hizmet götürmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Köse, okul sporları etkinlikleri kapsamında bugün itibari ile yaklaşık 220 bin çocuğa spor yaptırdıklarının ve bu sayının her geçen gün artmasından dolayı ise ayrıca mutluluk duyduklarını dile getirdi. Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak Sağlıklı Kentler ile birlikte sağlıklı nesiller yetiştirmenin idealleri olduğunu söyleyen Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Şükrü Köse, yapılan bu etkinliklerin çocuklarımız ve gençlerimiz için de gelecekte daha sağlıklı ve mutlu hayat sürme açısından çok değerli olduğunun da altını çizdi.
Kestel Kaymakamı Ziya Polat, yapılan her şeyin çocuklar için olduğunu vurgularken, Kestel Belediye Başkanı Yener Acar´da Büyükşehir Belediyesi´nin ilçe belediyelerine verdiği önem ve yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Yeni Mahalle İlkokulu 3. sınıf öğrencisi Zeynep Özbek, İlçe Kaymakamı Ziya Polat tarafından kürsüye davet edilerek şiir okudu. Parkur oyunları ve Büyükşehir Belediyespor Kulübü Action Team Paten ve Bisiklet akrobasi gösterileri ile devam etti.
Etkinlik sonunda başkan vekili Şükrü Köse oyunlara katılan öğrencilere madalyalarını verdi. Tören, günün anısına hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle sona erdi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 06.05.2016 | Okunma sayısı:1502

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu