Anasayfa   /    Geri   /    Site İçi Arama   /    Site Haritası  /    English  

Anasayfa > Haberler

Kestel´deki cirit oyunları nefesleri kesti

Sitenizde Yayınlayın...

19 MART 2017

BASIN BÜLTENİ

KESTEL’DEKİ CİRİT OYUNLARI NEFESLERİ KESTİ

-          BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ’NİN KATKILARIYLA KESTEL’DE GERÇEKLEŞTİRİLEN ‘CİRİT OYUNLARI’ GÖSTERİLERİ NEFESLERİ KESTİ.

-          GÖLBAŞI MEVKİİ’NDE YAPILAN ORGANİZASYONDA, CİRİT SPORCULARININ AT ÜZERİNDEKİ MUHTEŞEM GÖSTERİLERİ ORGANİZASYONA DAMGASINI VURDU.

BURSA - Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla Kestel’de gerçekleştirilen ‘Cirit Oyunları’ gösterileri nefesleri kesti.

Bursa’da, cirit sporunun yaşatılması ve gelecek nesillere tanıtılması hedefiyle gerçekleştirilen ‘Cirit Oyunları’, spor tutkunlarını Kestel’de bir araya getirdi. Gölbaşı Mevkii’nde yapılan organizasyonda, cirit sporcularının at üzerindeki muhteşem gösterileri organizasyona damgasını vurdu.

Gösterilere katılan Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Abdülkadir Karlık, alanda yaptığı konuşmada, Büyükşehir Belediyesi olarak sporun her dalına destek verdiklerini fakat ata sporlarının bunda ayrı bir yerinin olduğunu kaydetti. Ciritin yanı sıra okçuluk ve güreş gibi geçmişten gelen ve insana insan olma erdemliğini kazandıran spor dallarıyla özel ilgilendiklerini belirten Karlık, “Biz istiyoruz ki gençlerimiz de ata sporlarımızı öğrensin. Burası çok renkli bir ortam. Manisa’dan gelen sporcularımız bile var. İnşallah bu tür organizasyonları desteklemeye devam ederek, kadim kültürümüzü gelecek kuşaklara aktaracak ve asırlar boyu yaşamasını sağlayacağız” dedi. Başkanvekili Karlık, konuşmasında, organizasyonlara katılanların 18 Mart Çanakkale Şehitlerini Anma Günü’nü de tebrik etti.

Bursa Ata Atlı Cirit Spor Kulübü Başkanı Maksut Gürel ise Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle cirit spor oyunlarının her yıl geleneksel olarak düzenlendiğini söyledi. Ciritin at üzerinde oynanan bir ata sporu olduğunu kaydeden Gürel, kulüp olarak cirit sporunu Bursa’da yaşatmaya çalıştıklarını ifade etti. Gürel, kendilerine destek olan Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe adına Başkanvekili Abdülkadir Karlık’a teşekkürlerini iletti.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ

BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

 

 

 


23535_BOS_BULTEN_201703191538.doc
Tüm Ekleri İndir

Haber Yayın Tarihi: 19 Mart 2017 Saat 16:04

Okunma Sayısı: 855

 
< Önceki HaberSonraki Haber >

Diğer Haberler

Bursa Büyükşehir Belediyesi Haber Arşivi

 Sosyal Medya
 E-Bülten Üyeliği
sinema
Bursa Mobil Eğitim Projesi
hal fiyatları
yayınlarımız
merinos akkm
Anasayfa  /    Geri   /   Site İçi Arama   /   Site Haritası   /    İletişim  /   Sık Kullanılanlara Ekle      

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zafer Mah. Ankara yolu Caddesi. No: 1 P.K.16270 Osmangazi/BURSA
Tel : 444 16 00
E-Posta: alo153@bursa.bel.tr
Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şb.Md. © Tüm Hakları Saklıdır.
www.bursa.bel.tr Haber Ajanslarının resmi abonesidir.
Site Kullanım Şartları