Haberler

Kestel Bursa’nın bir semti haline geldi

Font Boyutu

16 AĞUSTOS 2017

BASIN BÜLTENİ

KESTEL BURSA’NIN BİR SEMTİ HALİNE GELDİ
- BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, KESTELLİ MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİĞİ TOPLANTIDA, EN HIZLI GELİŞEN İLÇELERDEN BİRİ OLAN KESTEL’İN ULAŞIM AVANTAJLARIYLA DA ADETA BURSA’NIN BİR SEMTİ HALİNE GELDİĞİNİ SÖYLEDİ.
- KESTEL BELEDİYE BAŞKANI YENER ACAR, 28’İ KÖYDEN DÖNÜŞEN TOPLAM 35 MAHALLENİN TAMAMINA YAKININA ALT VE ÜSTYAPIDAN HİZMET BİNALARINA, SPORDAN TARİHİ MİRASA KADAR HER TÜRLÜ HİZMETİN ULAŞTIRILDIĞINI VURGULADI.

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Kestelli muhtarlarla bir araya geldiği toplantıda, en hızlı gelişen ilçelerden biri olan Kestel’in ulaşım avantajlarıyla da adeta Bursa’nın bir semti haline geldiğini söyledi. Kestel Belediye Başkanı Yener Acar, 28’i köyden dönüşen toplam 35 mahallenin tamamına yakınına alt ve üstyapıdan hizmet binalarına, spordan tarihi mirasa kadar her türlü hizmetin ulaştırıldığını vurguladı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Dobruca Sosyal Tesisleri’nde Kestel ilçesi muhtarları ile bir araya geldi. Kestel Belediye Başkanı Yener Acar’ın da katıldığı toplantıda Büyükşehir Belediyesi tarafından Kestel’e yapılan hizmetler hakkında bilgiler veren Başkan Altepe, bir taraftan hizmet üretirken, bir taraftan da daha fazla hizmet götürebilmek için kaynak üretmek için çalıştıklarını hatırlattı. Tüm Bursa’ya daha fazla hizmet götürebilmek için yaptıkları yeni kaynak üretme çalışmalarından biri olan su şişeleme tesisinin de Kestel ilçesinde olduğunu vurgulayan Başkan Altepe, son hazırlıkların yapıldığı tesiste 1 ay içinde üretime başlanacağını açıkladı.

Kestel artık Bursa’nın bir semti
Bu dönemin eserler bırakılan bir dönem olması için yoğun bir çalışma içinde olduklarının altını çizen Başkan Altepe, Bütünşehir uygulaması öncesinde köylerin özel idare bağlı olduğunu, ancak şimdi hem ilçe belediyesi hem de Büyükşehir Belediyesi olarak götürdükleri hizmetlerle Kestel’in artık şehir merkezi ile bütünleştiğini kaydetti. Alt ve üstyapı ile ilgili tüm beklentileri karşılayarak herkesin mutlu olmasını hedeflediklerine dikkat çeken Başkan Altepe, “Özellikle metronun Kestel’e kadar gitmesiyle birlikte Kestel Bursa’nın bir semti haline geldi ve Kestel en hızlı gelişen ilçelerden biri oldu. Ulaşım açısından en avantajlı ilçelerimizden biri. Eksiklerin tamamlanması noktasında çalışmalarımız sürüyor. Raylı sistemin daha yoğun kullanılması için sefer sayılarının artırılmasından, kırsalda kalkınmanın sağlanması için kaliteli üretim, sulama göletleri, ürünlerin pazarlanmasına kadar her alanda çalışmalarımız sürüyor” diye konuştu.
Kestel’de çıta yükseldi
Kestel Belediye Başkanı Yener Acar da Büyükşehir Belediyesi’nin de hizmetleriyle Kestel’de çıkanın iyice yükseldiğini söyledi. İlçede 28’i köyden dönüşen 35 mahalle olduğunu hatırlatan Acar, “Tüm mahallerimizde altyapı ile ilgili sorun yok gibi. Üst yapıda da sadece Babasultan, Aksu, Derekızık ve Gözede mahallesinde biraz sıkıntı. BUSKİ altyapıyı yaptı, üst yapı ile ilgili sıkıntı var. Hizmet binalarımız, okullarımız, sağlık evlerimiz, spor tesislerimiz ve tarihi mirasın ayağa kaldırılması ile ilgili hiçbir sıkıntımız yok. İlçemize kazandırılan hizmet nedeniyle Büyükşehir Belediyemize teşekkür ediyorum” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 16.08.2017 | Okunma sayısı:1784

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu