Haberler

Kesinti çalışmaları başarıyla tamamlandı

Font Boyutu

17 MAYIS 2016

BASIN BÜLTENİ

Kesinti çalışmaları başarıyla tamamlandı
- Sağlıklı ve kesintisiz içme suyu temininin sürekliliğine yönelik geçen hafta sonunda Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer, Mudanya ve Gürsu ilçelerinde uygulanan kesinti çalışmaları başarıyla tamamlandı.

BURSA – Sağlıklı ve kesintisiz su teminine yönelik yatırımları ile ‘Sağlıklı Kent Bursa’ hedefi kapsamındaki altyapı çalışmalarına hız veren Büyükşehir Belediyesi BUSKİ Genel Müdürlüğü, hafta sonunda Osmangazi, Yıldırım, Nilüfer, Mudanya ve Gürsu ilçelerindeki bazı mahallelerde uygulanan su kesintisi çalışmalarını başarıyla tamamladı.

Büyükşehir Belediyesi’nin vizyonuyla çalışmalarına artan tempoyla devam ettiklerini belirten BUSKİ Genel Müdürü İsmail Hakkı Çetinavcı, 14-15 Mayıs günleri uygulanan su kesintisinin sağlıklı ve kesintisiz içme suyu temininin sürekliliğine yönelik altyapı çalışmaları ile teknik destek uygulamaları kapsamında gerçekleştirildiğini vurguladı. Çalışmaların, Mihraplı Park C3 branşman alımı, D 13 HES branşman bağlantısı, Dobruca İçme Suyu Arıtma Tesisi vana değişimleri, Dere Bahçe ve D 12-2 depo çıkışındaki branşman alımları, Doğancı Köyü girişi Doğancı Barajı pantolon uygulaması ile Doğancı Barajı çıkışındaki ‘Beşli Vana Odası’nı kapsadığını belirten Çetinavcı; BUSKİ Genel Müdür Yardımcıları İsmail Yılmaz, Güngör Gülenç, Talat Özen, ilgili daire başkanları ve şube müdürleri ile çalışmaları yerinde incelediklerini ifade etti.
Gece gündüz üstün bir performans sergileyerek çalışmaları başarıyla tamamlayan BUSKİ ekipleri ile yüklenici firma elemanlarına teşekkür eden Çetinavcı, aldıkları önlemler sayesinde kesintinin uygulandığı bölgelerde ikamet eden vatandaşların susuzluktan kaynaklanan herhangi bir sıkıntıya maruz kalmadıklarını dile getirdi. Çalışmaların tamamlanmasıyla kesinti uygulanan bölgelere 15 Mayıs Pazar saat 23.00’den itibaren su verdiklerini söyleyen Çetinavcı, sağlıklı ve kesintisiz su teminine yönelik çalışmalarına bundan sonraki süreçte de devam edeceklerini sözlerine ekledi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 17.05.2016 | Okunma sayısı:1559

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir