Anasayfa   /    Geri   /    Site İçi Arama   /    Site Haritası  /    English  

Anasayfa > Haberler

KENTSEL DÖNÜŞÜM OSMANGAZİ’DE 4 FARKLI BÖLGEDE OLACAK

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Kentsel dönüşüm çalışmaları için Osmangazi’yi dört farklı bölgeye böldüklerini, dönüşümden 30 yıl sonra Bursa’ya bir vizyon koymak istediklerini söyledi.Osmangazi AK Parti İlçe Danışma Meclis´nde konuşan Dündar, kentsel dönüşüm çalışmalarını Bursa Büyükşehir Belediyesi ile birlikte sürdürdüklerini ifade ederek, "Öncelikle zihinlerde bir dönüşüm yapmamız gerekiyor. Zihinlerde dönüşümden sonra 30 yıllık Bursa’ya bir vizyon koymak istiyoruz. Adım adım çarpık kentleşme ortadan kalkacak. Ulaşım sorunu çözülecek ve sosyal donatı alanları da ortaya çıkarak hep tarihi doku içerinde modern bir şehir planlıyoruz” dedi.

Osmangazi’yi kentsel dönüşüm çalışmaları için 4 farklı bölgeye böldüklerinin altını çizen Dündar, “A bölgesi Gökdere’den Paşaçiftliği’ne kadar iki yol arasında, çevreyolu ve demir yolunu kapsıyor. B bölgesi ise Altıparmak ve Çırpan gibi mahalleleri kapsıyor. Bu mahallelerin de kentsel yenilenme ile elden geçirilmesi gerekiyor. C bölgesi tarihi bölge ve dağ yamaçlarını kapsıyor. Dağ yamaçları Bursa’nın en kıymetli bölgeleridir. Buralarda vatandaşlarla birlikte onların daha rahat yaşam sağlayabileceği ulaşım problemini de çözeceğiz. D bölgesi ise, konutla sanayinin iç içe girmiş olduğu bölgeleri kapsıyor. Bu konuyla ilgili müteahhitlerle görüşerek müteahhitlerin düşünceleri vatandaşlara söyleyeceğiz” diye konuştu.

Yerel seçimlere yaklaşıldığını vurgulayan AK Parti Osmangazi İlçe Başkanı Cihat Çini ise, “Yerel seçimlere yaklaştığımız bu dönemde başta genel merkezimiz ve il başkanlığımız ile uyum içinde çalışıyoruz. Belirlenen hedefler doğrultusunda emin ve kararlı adımlarla yürüyeceğiz. Özellikle geride bıraktığımız yıl içerisinde yeni anayasayla birlikte ülkemizin ana gündemi olan kentsel dönüşüm çalışmaları belediyelerimizle birlikte yürütüyoruz” şeklinde konuştu.


Tüm Ekleri İndir

Haber Yayın Tarihi: 11 Şubat 2013 Saat 13:57

Okunma Sayısı: 7811

 
< Önceki HaberSonraki Haber >

Diğer Haberler

Bursa Büyükşehir Belediyesi Haber Arşivi

 Sosyal Medya
 E-Bülten Üyeliği
sinema
Bursa Mobil Eğitim Projesi
hal fiyatları
yayınlarımız
merinos akkm
Anasayfa  /    Geri   /   Site İçi Arama   /   Site Haritası   /    İletişim  /   Sık Kullanılanlara Ekle      

Bursa Büyükşehir Belediyesi Zafer Mah. Ankara yolu Caddesi. No: 1 P.K.16270 Osmangazi/BURSA
Tel : 444 16 00
E-Posta: alo153@bursa.bel.tr
Bursa Büyükşehir Belediyesi Basın Halkla İlişkiler Şb.Md. © Tüm Hakları Saklıdır.
www.bursa.bel.tr Haber Ajanslarının resmi abonesidir.
Site Kullanım Şartları