Haberler

Kent mezarlığına estetik giriş takı

Font Boyutu

BASIN BÜLTENİ

KENT MEZARLIĞINA ESTETİK GİRİŞ TAKI
- TÜM İLÇELERDEKİ MEZARLIKLARA İSTİNAT DUVARLARI YAPIP, ÇEVRE DÜZENLEMESİ GERÇEKLEŞTİREN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, HER GÜN BİNLERCE KİŞİNİN ZİYARET ETTİĞİ HAMİTLER KENT MEZARLIĞI’NA DA ESTETİK BİR GİRİŞ TAKI KAZANDIRDI.
- BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI RECEP ALTEPE, EN ÇOK TEŞEKKÜR VE DUA ALDIKLARI KONUNUN CENAZE VE DEFİN HİZMETLERİ OLDUĞUNU BELİRTEREK, DAHA ÖNCE BİR CAMİ KAZANDIRDIKLARI HAMİTLER KENT MEZARLIĞI’NIN EKSİKLERİNİN DE BİR BİR GİDERİLDİĞİNİ SÖYLEDİ.

BURSA - Tüm ilçelerdeki mezarlıklara istinat duvarları yapıp, çevre düzenlemesi gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, her gün binlerce kişinin ziyaret ettiği Hamitler Kent Mezarlığı’na da estetik bir giriş takı kazandırdı. Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, en çok teşekkür ve dua aldıkları konunun cenaze ve defin hizmetleri olduğunu belirterek, daha önce bir cami kazandırdıkları Hamitler Kent Mezarlığı’nın eksiklerinin de bir bir giderildiğini söyledi.

Kentin farklı noktalarındaki cenaze hizmet birimlerini Acemler’deki tek merkezde toplayıp, Alo 188 hattını arayan vatandaşların tüm cenaze işlerini ücretsiz yaparak, acılara ortak olan Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçedeki tüm mezarlıklara da çeki düzen getiriyor. Her gün binlerce kişinin ziyaret ettiği mezarlıklar istinat duvarlarıyla çevrilip, çevre düzenlemesi yapılıyor. Bursa kent merkezindeki Hamitler Kent Mezarlığı’nın eksiklerini gidermek için de yoğun çaba harcayan Büyükşehir Belediyesi, daha önce yapılan caminin ardından şimdi de kent mezarlığına estetik bir giriş takı kazandırdı.

Tüm mezarlıklar elden geçiyor
Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Hamitler Kent Mezarlığı’nın her gün birlerce kişinin giriş çıkış yaptığı önemli bir nokta olduğunu hatırlattı. Halkın en sıkıntılı, en acılı günlerinde onların yanında olmak ve acılarını paylaşmak için cenaze ve defin hizmetlerine büyük önem verdiklerinin altını çizen Başkan Altepe, “Vatandaşlarımızın her türlü defin işlemlerini Büyükşehir Belediyesi olarak biz gerçekleştiriyoruz. Bunun yanında defini kendileri yapmak durumunda kalan köy muhtarlarımıza da toprağı rahat kazmaları için hilti ve jeneratörler dağıtıyoruz. Yine her gün binlerce kişinin ziyaret ettiği 17 ilçemizdeki mezarlıklara da çeki düzen getiriyoruz. Hamitler Kent Mezarlığı da her gün 10 binin üzerinde insanın girip çıktığı önemli bir yer. Daha önce mezarlığımızın girişine bir cami kazandırmıştık. Şimdi de hem araç hem yaya girişlerini düzenleyen estetik bir giriş takını Hamitler’e kazandırdık. Danışma ve güvenlik bürolarının da içinde olduğu giriş takı, likra taşından desenleri, titanyum alaşımlı çinko malzemeden yapılan çatısıyla estetik bir eser oldu” dedi.
BURSA BÜYÜKŞEHIR BELEDIYESI
BASIN VE HALKLA İLIŞKILER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 27.08.2017 | Okunma sayısı:2598

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir
Video indir
Video Embed Paylaşım Kodu