Haberler

Kent Konseyleri Şanlıurfa’da toplandı

Font Boyutu

14 EKİM 2013

BASIN BÜLTENİ

Kent Konseyleri Şanlıurfa’da toplandı
- 5. Türkiye Kent Konseyleri Buluşması, “Hemşehri Hukuku ve Kentlilik Bilinci” temasıyla 04-06 Ekim tarihleri arasında Şanlıurfa’da gerçekleştirildi.

BURSA – İlki 2010 yılında Bursa Kent Konseyi’nin ev sahipliğinde düzenlenen ‘Türkiye Kent Konseyleri Buluşması’nın beşincisi, Şanlıurfa’da düzenlendi. Şanlıurfa Kent Konseyi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen toplantıya, Bursa Kent Konseyi (BKK) Genel Sekreteri Enes Battal Keskin katıldı.
Şanlıurfa Kent Konseyi’nin ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlı Faruk Çelik, Vali Celalettin Güvenç, Belediye Başkanı Ahmet Eşref Fakıbaba, Şanlıurfa Milletvekili Abdülkerim Gök, Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin ve illerin kent konseyi üyeleri ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.
Şanlıurfa’da yapılan 5. Türkiye Kent Konseyleri Birliği Toplantısı’nda Şanlıurfa Kent Konseyi Başkanı Yusuf Sabri Dişli, Kahramanmaraş Kent Konseyi Başkanı Zeynep Arıkan’dan Birlik Dönem Başkanlığı görevini devraldı.
Türkiye Kent Konseyleri Birliği süreci hakkında bilgi veren BKK Genel Sekreteri Enes Battal Keskin, “Türkiye’de yerel demokrasinin en güçlü mekanizmalarından biri olan kent konseyleri arasında bilgi ve deneyim paylaşımını önemsiyoruz. BKK olarak Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin destek ve katkılarıyla süreçteki sorumluluğumuzu biliyoruz ve her türlü katkıyı koymaya hazırız” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 14.10.2013 | Okunma sayısı:1494

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir