Haberler

KENT KONSEYLERİ GAZİANTEP’TE BULUŞTU

Font Boyutu

 
29 KASIM 2010

BASIN BÜLTENİ

KENT KONSEYLERİ GAZİANTEP’TE BULUŞTU
- TÜRKİYE 3. KENT KONSEYLERİ BULUŞMASI GAZİANTEP’TE GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
- TOPLANTIYA BURSA KENT KONSEYİ GENEL SEKRETERİ ENES BATTAL KESKİN KATILDI.

BURSA – Bursa Kent Konseyi öncülüğünde, ilki 13 Şubat Cumartesi günü Bursa’da yapılan ve kent konseyleri arasındaki iletişim, işbirliği ve deneyim paylaşımı toplantılarının 3.’sü, 24 – 25 Kasım tarihlerinde Gaziantep’te gerçekleştirildi.

Toplantıya Afyonkarahisar, Batman, Bursa, Çanakkale, Karabük, Gaziantep, Kocaeli ve Yalova kent konseylerinin başkan ve genel sekreterleri katıldı. Bursa Kent Konseyi’ni Gaziantep’te, Genel Sekreter Enes Battal Keskin temsil etti. Toplantıda Kent Konseyleri arasındaki iletişim ve işbirliğinin geliştirilmesi konusundaki süreç hakkında bilgi veren Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Enes Battal Keskin, öncü ve rehber olma rolünün gereği olarak Bursa Kent Konseyi’nin bundan sonraki çalışmalarda da üzerine düşen sorumluluğu yerine getireceğini söyledi. Ayrıca Keskin, Türkiye’deki kent konseylerinin kapasitelerini geliştirilmesi ve karar alma mekanizmalarına gerekli etkiyi yapabilmesi için kent konseyleri arasında iletişim ve işbirliğini kapsayan bir yapının kurulmasının önemli olduğunu vurguladı.
Türkiye 3. Kent Konseyleri Buluşması’na Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Asım Güzelbey, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Coşkun, İl Emniyet Müdürü Süleyman Oğuz, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ve çok sayıda sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri de katılarak kent konseyleri oluşumuna destek verdi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 29.11.2010 | Okunma sayısı:4076

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir