Haberler

KENT KONSEYİ'NDEN SOSYAL SORUMLULUK ATAĞI

Font Boyutu

Bursa Kent Konseyi, çalışma grupları tarafından haftasonu düzenlenecek başta sağlık olmak üzere halkı bilinçlendirmeye yönelik sosyal içerikli panel ve toplantılara ev sahipliği yapacak.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, ulaşımdan, kentsel dönüşüme ve vizyon projelere Bursa’nın geleceğine etki edecek her konuyu demokratik bir platformda tartışmaya açan ve kent dinamikleriyle problemlere çözüm üretilmesine katkı sağlayan Bursa Kent Konseyi’nin, sosyal sorumluluk çalışmalarını aksatmadığını söyledi. Kent Konseyi bünyesinde oluşturulan Gönül Dostları Kadın Çalışma Grubu ile Çocuk ve Gençlik Meclisi tarafından düzenlenecek 4 ayrı toplantı ile halkın sağlık ve sosyal alandaki bilinçlendirilmesine katkı sağlanacağını belirten Pala, 12 Aralık Cumartesi ve 13 Aralık Pazar günü gerçekleştirilecek toplantlara tüm Bursalıları davet etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin eşi Hüsniye Altepe’nin katılım ve desteğiyle Gönül Dostları Kadın Çalışma Grubu tarafından 12 Aralık Cumartesi (YARIN) saat 14.00’da Tayyare Kültür Merkezi’nde (TKM) gerçekleştirilecek “Aile ve Kadın Psikolojisi” konulu toplantıda Prof. Dr. Nevzat Tarhan, dinleyicileri aile ve kadın psikolojisi hakkında bilgilendirecek. Yeni yarın saat 13.00’da Çocuk Meclisi’nin Kent Konseyi toplantı salonunda düzenleyeceği “Çocuk Hastalıkları ve Gripten Korum Yolları”nı Dr. Ahmet Özkul, anlatacak.

Dr. Ahmet Özkul, Genliç Meclisi tarafından 13 Aralık Pazar günü saat 14.00’da da Saniye Rıza Kz Yetiştirme Yurdu’nda gerçekleştirilecek toplantıda ise Domuz Gribi hakkında gençleri bilgilendirecek. Gençlik Meclisi’nin Pazar günü düzenleyeceği bir diğer bilgilendirme toplantısı ise Cinsel Sağlık ve Üreme Sağlığı” konusunda olacak. Saniye Rıza Kız Yetiştirme Yurdu’nda saat 15.00’da gerçekleştirilecek toplantıda Dr. Necla Yıldız, Dr. Ayla Keskin, Dr. Ahmet Kaan Has ile Dr. Hamide Tokcu konuşma yapacak.

Tarih: 10.12.2009 | Okunma sayısı:5265

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir