Haberler

KENT KONSEYİ’NDEN KİTAP OKUMA SEFERBERLİĞİ

Font Boyutu

20 TEMMUZ 2011

BASIN BÜLTENİ

KENT KONSEYİ’NDEN KİTAP OKUMA SEFERBERLİĞİ
- BURSA KENT KONSEYİ GENÇLİK MECLİSİ TARAFINDAN BAŞLATILAN KİTAP OKUMA KAMPANYASI, VATANDAŞLARA KİTAP OKUMA ALIŞKANLIĞI KAZANDIRMAYI HEDEFLİYOR.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi, Bursa’da kitap okuma alışkanlığının artması ve halkın bilinçlendirilmesi amacıyla “Kitap Okuma Kampanyası”nı başlatılıyor.

Bursa’nın ilçelerindeki gençlik meclisleri ile eş zamanlı yürütülecek olan kitap okuma kampanyası, 23 Temmuz Cumartesi günü, Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyeleri tarafından 17.00 – 19.00 saatleri arasında Tarihi Belediye Binası arkasındaki amfide uygulanacak.
Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Hakan Darılmazlar, kitap okumanın günlük hayatta yaşayan bir kültür haline getirilmesini arzuladıklarını söyledi. Kampanyaya ilçelerde bulunan gençlik meclislerinin de destek verdiğini vurgulayan Darılmazlar, kampanyanın ilçelerde de eş zamanlı olarak uygulanacağını ve çok daha geniş kitlelere ulaşılacağını söyledi.
Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala ise yapılan araştırmalar sonucu kitabın Türkiye’de ihtiyaç maddeleri sıralamasında 235. sırada yer aldığını söyledi. Birleşmiş Milletler’in insani gelişim raporunda yer alan ülkelerin kitap okuma oranına göre Türkiye’nin 86. sırada olduğunu belirten Başkan Pala, Türkiye’de kitap okuma kampanyalarının çok daha fazla olması gerektiğini dile getirdi. Pala, Bursa’da yaşayan bütün gençleri kampanyaya davet etti.
Kitap Okuma Kampanyası’na Bursa Kent Konseyi Gençlik Meclisi’nin yanı sıra Osmangazi, Nilüfer, İznik, Harmancık ve İnegöl Gençlik Meclisi de destek veriyor.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 20.07.2011 | Okunma sayısı:4158

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir