Haberler

KENT KONSEYİ’NDEN BURSA ÇALIŞTAYI

Font Boyutu

 10 HAZİRAN 2010

BASIN BÜLTENİ

KENT KONSEYİ’NDEN BURSA ÇALIŞTAYI
- BURSA KENT KONSEYİ (BUKKON) 1 / 100.000 ÖLÇEKLİ BURSA ÇEVRE DÜZENİ PLANI’NIN KATILIMCI BİR ANLAYIŞLA YENİDEN HAZIRLANMASINI KOORDİNE EDİYOR.
- ÇALIŞTAY, EKİM AYINDA GERÇEKLEŞTİRİLECEK.

BURSA – 1998 yılında onaylanan 1/100.000 ölçekli ‘2020 Çevre Düzeni Planı’nın revize edilecek olması ve kanunlardaki yeni düzenlemeler nedeniyle, Bursa Kent Konseyi (BUKKON) tarafından Ekim ayında gerçekleştirilecek çalıştayda, Bursalılar’ın katılımıyla, 1/100000 ölçekli Bursa çevre düzeni planı ana prensipleri belirlenecek.
Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde verilen bir önergeyle çevre düzeni planının tartışmaya açılması istenmiş ve bunun sonucunda Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe tarafından konu Bursa Kent Konseyi’ne aktarılmıştı. Nisan ayında başlatılan hazırlık çalışmaları için Bursa Kent Konseyi Başkanlığı’nın koordinasyonu ile çalıştay hazırlık komitesi kuruldu. Komitede, Bursa Kent Konseyi Genel Sekreteri Tahsin Bulut, geçmiş dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Erdem Saker, Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi ve Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı Servet Büyükpoyraz, Bursa Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Celil Çolak, İl Özel İdaresi İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürü Hakan Bebek, Uludağ Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Nilüfer Akıncıtürk, Büyükşehir Belediyesi Şehir Planlama Şube Müdürlüğü Şehir Plancısı Ayşe Işık, TMMOB Şehir Plancıları Odası Bursa Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi Murat İlkme, Bursa Kent Konseyi Genel Sekreter Yardımcısı Enes Keskin ve Büyükşehir Belediyesi Yerel Gündem Şube Müdürü Neslişah Erbey Kuşku yer alıyor.
Konut, ulaşım, sanayi, turizm ve tarım başlıklarının ele alınacağı çalıştayın 2010 yılı Ekim ayı içinde paralel oturumlarla bir gün içinde gerçekleştirilmesi planlanıyor. Kamu kurum ve kuruluşları, belediyeler, akademik meslek odaları, sanayiciler, sivil toplum kuruluşları ve kentin tüm paydaşlarının davet edileceği çalıştayda Bursa’nın anayasası olacak olan 1/100.000 ölçekli çevre düzeni planının ana ilkeleri tespit edilmiş olacak.
Bursa Kent Konseyi (BUKKON) Başkanı Mehmet Semih Pala, konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Büyükşehir Belediyesi tarafından Bursa Kent Konseyi’nin görevlendirildiği bu çalışma, örnek bir paylaşımdır. Büyükşehir Belediyesi, Bursa Kent Konseyi ve sivil toplum kuruluşlarının birlikte Bursa yararına yapacağı bu tür çalışmaların devamı gelecektir” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 10.06.2010 | Okunma sayısı:6184

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir