Haberler

Kent Konseyi’nde şehzadeli Osmanlı kaftanları defilesi

Font Boyutu

18 ŞUBAT 2014

BASIN BÜLTENİ

Kent Konseyi’nde şehzadeli Osmanlı kaftanları defilesi
- BKK Kültür Sanat Çalışma Grubu’nun başlattığı “Kültür Sanat Haftası”nda, görkemli Osmanlı kaftanları defilesi yapıldı.

BURSA - Bursa Kent Konseyi´nin (BKK) Kültür Sanat Çalışma Grubu tarafından başlatılan Kültür Sanat Haftası kapsamında Osmanlı Kaftanları defilesi yapıldı.

Ressam Şefik Bursalı – RŞB Sanat Galerisi’nde başlayan ve 1 hafta sürecek olan Kültür Sanat Haftası’nda ‘Osmanlı Kaftanları Defilesi’ oldu. Hatice Yüksel kreasyonu 20 farklı kıyafetten oluşan defile, büyük ilgiyle izlendi. 8 manken tarafından tanıtılan Osmanlı kaftanları, üzerlerindeki canlı renkler, desenler ve el emeğiyle katılanların büyük beğenisini kazandı. Defilenin sonunda Hatice Yüksel, Ay yıldız desenli kırmızı elbise giyen mankenle beraber podyuma çıktı. Uzun süre katılımcılar tarafından alkışlanan Yüksel ve mankenler, daha sonra sanatseverler ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

BKK Başkanı Semih Pala, “Bursa Kent Konseyi olarak gönüllü çalışmalara destek veriyoruz. Bursa’da ilk kez sergilenen Hatice Yüksel kreasyonu defilesi ile kültür ve sanatımıza önemli katkılar sağlanmıştır.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ 

Tarih: 18.02.2014 | Okunma sayısı:2263

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir