Haberler

Kent Konseyi’nde 10 Kasım mısralarla anlatıldı

Font Boyutu

10 KASIM 2014

BASIN BÜLTENİ

Kent Konseyi’nde 10 Kasım mısralarla anlatıldı
- Bursa Kent Konseyi (BKK) Şairler Yazarlar Çalışma Grubu tarafından düzenlenen programda Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları anıldı.

BURSA – BKK Şairler Yazar Çalışma Grubu tarafından düzenlenen etkinlikte, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları mısralarla anlatıldı.

Şairleri ve yazarları bir araya getirerek, toplumsal ve kültürel konularda katkıda bulunmayı amaçlayan BKK Şairler Yazarlar Çalışma Grubu, ’10 Kasım Atatürk’ü Anma’ konulu şiir dinletisi düzenledi. Konuk sanatçı olarak Vural Şahin’in katıldığı programda konuşan BKK Şairler ve Yazarlar Çalışma Grubu Temsilcisi Faruk Anbarcıoğlu, ‘Büyük İnsan’ ve ‘Büyük Önder’ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 76. yıldönümü olduğunu söyledi. Atatürk’ün hayatından kesitler sunan Anbarcıoğlu, “Bursa Kent Konseyi Şairler Yazar Çalışma Grubu olarak böyle önemli bir günde yüreklerimizdeki sevgi ile Atatürk’ü anıyoruz” dedi.

Duygusal anların yaşandığı etkinliğin sunuculuğunu Safiye Göktepe yaptı. Programda Seyfidar Taban, Yüksel Akdemir, Sevim Yakıcı, Sebahattin Karakuş, Ömer Micingirt, Muhittin Laçin, Şaziye Çelikler, Nuran Bağlamaç, Aziz Arat, Esengül Soysal, Gonca Ünal, Savaş Ünal, Burhan Aksu, Nesrin Demir, Fide Erken Ve Mehmet Ali Demircan duygularını şiirlerle dillendirdi.

BKK Başkanı Semih Pala, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını minnetle anıyoruz” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 10.11.2014 | Okunma sayısı:1615

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir