Haberler

KENT KONSEYİ YENİ ANAYASA SÜRECİNİ MASAYA YATIRIYOR

Font Boyutu

 23 OCAK 2013
BASIN BÜLTENİ
KENT KONSEYİ YENİ ANAYASA SÜRECİNİ MASAYA YATIRIYOR
- BURKENKON - BURSA KENT KONSEYİ, TBMM ANAYASA UZLAŞMA KOMİSYONU ÜYESİ İSTANBUL MİLLETVEKİLİ PROF. DR. MUSTAFA ŞENTOP’UN KONUŞMACI OLACAĞI TOPLANTIDA ‘YENİ ANAYASA SÜRECİNİ’ MASAYA YATIRACAK.
BURSA – Türkiye’yi ve Bursa’yı ilgilendiren her türlü konuyu gündemine alarak vatandaşları bilgilendirmeyi amaçlayan Bursa Kent Konseyi (BURKENKON), TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu Üyesi İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’un konuşmacı olarak katılacağı toplantıda yeni anayasa sürecini ele alacak.
Türkiye’nin en aktif, en güçlü kent konseyi olan BURKENKON, ülkemizi yakından ilgilendiren son gelişmeleri ve yeni anayasa çalışmalarını gündemine alıyor. BURKENKON Başkanı Semih Pala, demokrasinin gelişmesi için her konuyu tarafsız bir şekilde ele aldıklarını ve toplantılarında birçok uzmanı konuşmacı olarak ağırladıklarını belirtti. Bursa’yı ve Türkiye’nin güncel konularını yakından takip ettiklerini ifade eden Pala, “Halkımızın ve gönüllülerimizin konular hakkında düşünce sahibi olması, görüşlerini de özgürce dile getirmesi için uzmanların da katıldığı seminer, söyleşi ve toplantılar düzenliyoruz. 25 Ocak Cuma günü saat 17.00’da da TBMM Anayasa Uzlaşma Komisyonu Üyesi İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Mustafa Şentop’un konuşmacı olacağı ‘Yeni Anayasa Süreci’ konulu toplantıyı organize ediyoruz” dedi.
Pala, Atatürk Kongre Kültür Merkezi’nde (Merinos AKKM) yapılacak ve Türkiye’nin yarınlarına yönelik önemli toplantıya tüm Bursalıları davet etti.
BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 23.01.2013 | Okunma sayısı:2313

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir