Haberler

Kent Konseyi Müzik Çalışma Grubu ödüle doymuyor

Font Boyutu

04 EKİM 2013

BASIN BÜLTENİ

Kent Konseyi Müzik Çalışma Grubu ödüle doymuyor
- BKK Müzik Çalışma Grubu ve DMD üyeleri tarafından kurulan korolar, yer aldıkları organizasyonların büyük bir kısmından ödülle dönerek takdir topladı.

BURSA – Bursa Kent Konseyi (BKK) Müzik Çalışma Grubu ve Dünya Müzik Derneği (DMD) tarafından oluşturulan farklı kategorilerdeki korolar, 2013 yılı boyunca katıldıkları birçok programdan ödül alma başarısını gösterdi.

BKK Müzik Çalışma Grubu ve DMD üyeleri tarafından kurulan Çocuk, Gençlik, Erişkin ve Çok Sesli koroları, bu yıl yer aldıkları organizasyonların büyük bir kısmından ödülle dönerek takdir topladı. 26 Mayıs 2 Haziran tarihleri arasında düzenlenen ’18. Türkiye Korolar Şenliği’nde yer alan gönüllü müzikseverler, 6 farklı dalda ödülleri topladı. Halk müziği yorumlamada Suat Şahin yönetimindeki Karma Koro en başarılı ekip seçilirken, Levent Sezgin yönetimindeki Gençlik Korosu da Entonasyon, Homojenlik ve Koro Tınısı Başarı Ödülü’nün sahibi oldu. Suat Şahin yönetimindeki Çocuk Korosu ile Derya Bostan yönetimindeki Minikler Korosu ise ‘Çocuk Şarkısı Yorumlamada Başarı Ödülü’ aldı. Karma koroya ‘10. Yıl Katılım Ödülü Gümüş Madalyası’nın verildiği şenlikte, Levent Sezgin yönetimindeki DMD Gençlik Korosu da değerlendirme kurulu tarafından ‘Özendirme Ödülü’ne layık görüldü.
BKK Müzik Çalışma Grubu ve DMD üyeleri, Uluslararası Bulgaristan Balchik Çoksesli Korolar Festivali’ne de katılırken, solist Göktuğ Varyozdöken ‘en iyi solist ödülü’nü aldı. Ayrıca 14 Mart Tıp Bayramı programları çerçevesinde konser veren gönüllü sanatçılara, katılım plaketleriyle teşekkür edildi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 04.10.2013 | Okunma sayısı:1942

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir