Haberler

KENT KONSEYİ HAYVANAT BAHÇESİNDE

Font Boyutu

24 MAYIS 2011

BASIN BÜLTENİ

KENT KONSEYİ HAYVANAT BAHÇESİNDE
- BURSA KENT KONSEYİ ÇOCUK MECLİSİ VE ENGELLİLER MECLİSİ ÜYELERİ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ HAYVANAT BAHÇESİ’Nİ GEZDİ.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi ve Çocuklar Meclisi üyeleri, Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala eşliğinde Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’ni gezdi.

Hayvanat bahçesindeki hayvanları ve yaşamlarını yakından tanıma imkanı bulan çocuklar ve engelliler, kafesleri tek tek gezerek bakıcılardan bilgi aldı. Doğal hayatla ilgili fikir sahibi olan Bursa Kent Konseyi üyeleri, dünyanın değişik bölgelerinden gelen hayvanların bulunduğu hayvanat bahçesine hayran kaldı. Afrika Kafe’nin açılışına da katılan Bursa Kent Konseyi Engelliler ve Çocuk Meclisi üyeleri, yaptıkları çalışmalar hakkında Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye bilgi verdi.
Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, çocuklar ve engellilerin hayvanlara karşı duyarlılıklarının gelişmesini amaçladıklarını belirterek, “Gönüllülerimize hayvan sevgisini aşılamak için Bursa Büyükşehir Belediyesi Hayvanat Bahçesi’ni gezdik. Hayvanların doğal ortamlarını yakından görme imkanını bulan üyelerimiz hem dünyanın çeşitli yerlerinden gelen hayvanların yaşayış biçimlerini daha yakından incelemiş, hem de bilgi sahibi olmuş oldu” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 24.05.2011 | Okunma sayısı:4431

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir