Haberler

KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ’NDEN ÜYELERİNE PSİKOLOG DESTEĞİ

Font Boyutu

 24 OCAK 2013

BASIN BÜLTENİ

KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ’NDEN ÜYELERİNE PSİKOLOG DESTEĞİ
- BURSA KENT KONSEYİ ENGELLİLER MECLİSİ, KENDİNE GÜVENİ AZALAN ENGELLİ BİREYLERİ VE AİLELERİNİ, TEKRAR TOPLUMA KAZANDIRMAK AMACIYLA PSİKOLOG YALÇIN KİREÇÇİ İLE BİR ARAYA GETİRİYOR.

BURSA – Bursa Kent Konseyi (BURKENKON) Engelliler Meclisi, yaşadıkları sıkıntılar sebebiyle içine kapanan ve kendine güveni azalan engelli bireyleri ve ailelerini, tekrar topluma kazandırmak amacıyla Psikolog Yalçın Kireççi ile bir araya getiriyor.

Bursa Kent Konseyi (BURKENKON) Engelliler Meclisi, engelli bireylerin kültürel, sosyal, psikolojik gelişimlerine katkıda bulunmaya devam ediyor. Bursa Kent Konseyi ofislerinde yapılan toplantıda, Psikolog Yalçın Kireççi Engelliler Meclisi üyeleriyle bir araya geldi. Katılımcıların sorularını tek tek cevaplayan Kireççi, günlük hayatta karşılaştıkları sıkıntılara da çözüm yolları sundu.
Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi İbrahim Sönmez, üyelerden gelen talep doğrultusunda her ayın ilk Perşembe günü Psikolog Yalçın Kireççi ile engelli vatandaşları buluşturacaklarını söyledi. Doğuştan engellilerin ve sonradan engelli olan vatandaşların ayrı ayrı problemleri olduğunu belirten Sönmez, “Özellikle sonradan engelli olan arkadaşlar, engelli olduğunu kabul edemiyor, engelli olduğu için kendine güveni azalıyor. Engelli bireyler karşılaştıkları bazı olaylar sebebiyle evlerine de kapanabiliyor. Engelli çocuğu olan bazı ailelerde, çocuklarını eve gizliyor. Bu yüzden engelli arkadaşlarımız ve aileleri çoğu zaman psikolog desteğine ihtiyaç duyuyor. Arkadaşlardan gelen talep doğrultusunda Psikolog Yalçın Kireççi iletişim kurduk. Hocamızda teklifimizi kabul etti. İlk toplantı çok verimli geçti. Engellilerin soruları cevaplayan Kireççi, bazı üyelerle birebir görüşme yaptı. Toplumun önemli bir kesimini oluşturan engelliler için faydalı işler yapmaya devam edeceğiz” dedi.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

 

Tarih: 24.01.2013 | Okunma sayısı:3846

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir