Haberler

KENT KONSEYİ ENGELLERİ DENETLEYECEK

Font Boyutu

BURSA – Engelli vatandaşların sosyal yaşamdan daha rahat yararlanmaları amacıyla görevlendirilen Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi üyeleri, kentte yapılan çalışmaları değerlendirecek.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, Engelliler Meclisi’nin engelli vatandaşların seslerini duyuran bir oluşum olduğunu belirtti. Pala, 5738 Sayılı Özürlüler Yasası’nın geçici 2. Maddesi’nde “Kamu kurum ve kuruluşlarına ait mevcut resmi yapılar, mevcut tüm yol, kaldırım, yaya geçidi, açık ve yeşil alanlar, spor alanları ve benzeri sosyal ve kültürel altyapı alanları ile gerçek ve tüzel kişiler tarafından yapılmış ve umuma açık hizmet veren her türlü yapılar bu kanunun yürürlüğe girdiği tarihten itibaren yedi yıl içinde özürlülerin erişilebilirliğine uygun duruma getirilir” ifadesinin bulunduğunu hatırlattı.
İnsan odaklı çalışmalarına devam ettiklerini ifade eden Pala, “Yasa hükmü gereğince Bursa Valiliği’ne yazı yazarak, engelli vatandaşların sıkıntılarına dikkat çektik. Bu yazı uyarınca Bursa Valiliği de Bursa’daki kamu kurum ve kuruluşlarının yapmış oldukları ve yapmaya başladıkları çalışmaları yerinde incelemek ve izlemek amacıyla Bursa Kent Konseyi’nce teklif edilen Engelliler Meclisi yöneticilerinden İbrahim Sönmez, Emine Kocatürk, Mustafa Tıkız, Hayati Uzun ve Serpil Ünver’i çalışmaları değerlendirmek üzere görevlendirdi. Özürlü vatandaşlarımızın toplumsal yaşama katılımlarını sağlamak amacıyla yapılan kanuni düzenlemeler gereğince Bursa Kent Konseyi Yönetimi ve Engelliler Meclisi olarak üzerimize düşen görevleri yapmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 19.10.2010 | Okunma sayısı:4435

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir