Haberler

KENT KONSEYİ EMNİYET İŞBİRLİĞİ

Font Boyutu

29 HAZİRAN 2011

BASIN BÜLTENİ

KENT KONSEYİ EMNİYET İŞBİRLİĞİ
BURSA KENT KONSEYİ KENT GÜVENLİĞİNE DESTEK OLUYOR
— BURSA KENT KONSEYİ BÜNYESİNDE KENTİN HUZUR VE GÜVENLİĞİNİN SAĞLANMASINDA YARDIMCI OLMAK AMACIYLA KURULAN KENT GÜVENLİĞİ ÇALIŞMA GRUBU, KENTİN FARKLI KONULARINI ELE ALDI.

BURSA – Bursa Kent Konseyi bünyesinde kurulan Kent Güvenliği Çalışma Grubu, kentin huzur ve güvenliğine destek olabilmek için kent dinamiklerini bir araya getirdi.

Bursa Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala’nın da katıldığı toplantıya, Fahrettin Bozkurt, Ethem Şahin, Haşim Çetin, Bekir Çarıkçı, Ahmet Umutlu, Rıdvan Çiçek, İsmail Eroğlu, Mustafa Çevik, Gülcan Tetik ve Özkan Polat katıldı.

Bursa Kent Konseyi bünyesinde kentin huzur ve güvenliğinin sağlanmasında yardımcı olmak amacıyla farklı meslek gruplarından insanların katılımıyla kurulan Kent Güvenliği Çalışma Grubu, kentin farklı konularını ele aldı. Kent Güvenliği Çalışma Grubu’nda, yerel yönetimler ile güvenlik ilişkisi, Okul ve çevrelerinin denetimi, Medya ve güvenlik, Hukuk mevzuatı ve güvenlik uygulamaları, Doğal afetler ve güvenlik, Alt yapı ve güvenlik, Kentsel dönüşümlerle güvenli alanlar, Sokak insanlarının kontrolü, Sokak aydınlatmaları, Milli Eğitim ile ortak çalışma, Güvenlik personeline vatandaşın yaklaşımı, Topluma açık mekanlar ve internet salonları, Terk edilmiş araçlar ve evler, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü çalışmalarının tanıtılması, Güvenli yaşam eğitiminin yaygınlaştırılması ve Güvenli evler kavramı ile ilgili çalışma konuları görüşmeye açıldı.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ
 

Tarih: 29.06.2011 | Okunma sayısı:4717

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir