Haberler

KENT KONSEYİ BAŞKANI PALA İMAM HATİP MEZUNLARIYLA BİR ARAYA GELDİ

Font Boyutu

 10 OCAK 2013

BASIN BÜLTENİ

KENT KONSEYİ BAŞKANI PALA İMAM HATİP MEZUNLARIYLA BİR ARAYA GELDİ
- BURSA İMAM HATİP LİSESİ VAKFI’NIN DÜZENLEDİĞİ GECEYE KATILAN BURSA KENT KONSEYİ BAŞKANI SEMİH PALA, İMAM HATİP OKULLARINDAN HER MESLEKTEN İNSAN YETİŞTİĞİNİ SÖYLEDİ.

BURSA – Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, imam hatip liselerinde yaşanan sıkıntıların tüm ülkeyi ilgilendirdiğini belirtti.

Bursa İmam Hatip Lisesi Vakfı’nın düzenlediği geceye katılan Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, imam hatip liselerinde verilen eğitimlerle, çevresine, ülkesine ve dünyaya hizmet eden insanlar yetiştirildiğini belirtti. Pala, bu okulların konularının ve sıkıntılarının tüm ülkeyi ilgilendirdiğini ifade etti. Bu meselelerin çözümü için fikirler üretilmesini, herkesin üzerine düşen görevleri yerine getirmesini tavsiye eden Pala, camiadan mezun olan insanların, ülkenin her yerinde görev yaptığını, iş yapabildiğini dile getirdi. Mezun olup din görevlisi olanların en kutsal görevi yerine getirdiğini de vurgulayan Pala, “İmam hatip mezunları arasından yanlış insanlar çıkmadı. Bursa İmam Hatip Lisesi Vakfı ve Bursa İmam-Hatip Liseleri Mezunları ve Mensupları Derneği (BİHMED) yıllardır önemli işler yapıyor. Sıkıntıların çözümü için bütün imam hatip okulları bir araya gelmeli ve ortak hareket etmelidir” dedi.
Bursa Kent Konseyi hakkında bilgi veren Semih Pala, Çekirge Çalışma Grubu aracılığıyla imam hatip okulundan mezun olan birçok profesör ve doçenti vatandaşlarla buluşturduklarını, Bursa’nın manevi havasını yaşattıklarını söyledi. Bursa Kent Konseyi’nin, toplumsal ve sivil kuruluşların bir çatı kuruluşu olduğunu hatırlatan Pala, gönüllülerle birlikte 43 ayda 4800 faaliyet yaptıklarını dile getirdi. Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin sosyal çalışmalara yatkın olmasının da şehir için bir avantaj olduğunu kaydeden Pala, “Yerel demokrasinin buluşma noktası olarak herkese ve her kesime kapımız açık. Toplumsal denge çizgisi anlayışıyla tüm Bursalılar tarafından kabullenildik. 34 çalışma grubumuz, 4 meclisimiz ve yüzlerce gönüllümüzle bunları başardık. Bursa’ya bir marka kazandırdık. Esas amacımız, demokrasi kültürünün, uzlaşma ve hoşgörü anlayışının, sosyal hayatta insan ilişkilerinin geliştirilmesi ile özgürlükler ve insan haklarına saygı gösterilmesini sağlamaktır” diye konuştu.
Bursa İmam Hatip Lisesi Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Ömer Faruk Akcaba ise, Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala’ya kendilerine verdiği destekten dolayı teşekkür etti. Vakfın çalışmalarının anlatıldığı programda katılımcılar tarafından izlenecek yol haritası da konuşuldu.

BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ
BASIN VE HALKLA İLİŞKİLER ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ

Tarih: 10.01.2013 | Okunma sayısı:3219

Haber Foto Galeri
Tüm ekleri indir